Staż w obszarze serwisu i uruchomień systemów bezpieczeństwa budynkowego (RSS)

Job Description

Miejsce pracy: Warszawa
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (6 lub 12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2020
Wymiar etatu: pełny etat lub ½ etatu

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Posiadasz wykształcenie techniczne i interesują Cię zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami budynkowymi w obszarze systemów bezpieczeństwa? Chcesz zajmować się przeglądem, serwisem i uruchamianiem systemów w terenie? Jeśli tak - nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

W ramach stażu pozyskasz wiedzę dotyczącą wsparcia technicznego, sprzedaży oraz serwisu i uruchomień urządzeń automatyki budynkowej oraz systemów bezpieczeństwa, a także rozwiniesz umiejętności niezbędne do pracy w charakterze Młodszego Inżyniera / Młodszej Inżynierki Serwisu.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Zdobycie wiedzy na temat produktów, usług, technologii oraz rozwiązań w obszarze systemów bezpieczeństwa (ochrona obwodowej systemów włamania i napadu, systemu sygnalizacji pożaru itp.);
  • Wsparcie w rozwoju sektora sygnalizacji pożaru i kontroli dostępu systemów CCTV;
  • Wsparcie Inżynierów Serwisu przy przeglądach, interwencjach serwisowych i uruchomieniach systemów (SSP, CCTV, KD, SSWIN, systemy integrujące);
  • Wsparcie przy wdrażaniu nowych narzędzi projektowych;
  • Udzielanie wsparcia technicznego dla projektantów i instalatorów;
  • Współpraca przy opracowywaniu koncepcji ochrony dla systemów bezpieczeństwa;
  • Kontrolowanie standardów jakościowych w realizowanych projektach;
  • Uczestnictwo w przygotowaniu i prowadzeniu szkoleń z oferowanych systemów;
  • Pomoc w przygotowywaniu dokumentacji technicznej;
  • Stała współpraca z działami inżynieringu, handlowym i serwisu.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony przynajmniej IV rok studiów- wydział: Elektryczny, Teletechniczny lub pokrewny (dowolna uczelnia techniczna);
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację i czytanie dokumentacji technicznej;
  • Dyspozycyjność do wyjazdów służbowych (ok. 10-20% czasu) w drugiej części stażu;
  • Zauważalna inicjatywna, chęć do nauki i podnoszenia swoich kwalifikacji;
  • Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów;
  • Zdolność do pracy w grupie;
  • Dobre umiejętności analityczne i kreatywność.

  • 6 lub 12 miesięczny, płatny staż w organizacji będącej liderem rynku technicznego;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie Opiekuna stażu;
  • Zdobycie doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów z branży technologii budynkowej;
  • Szkolenia wewnętrzne w zakresie systemów integrujących;
  • Poznanie specyfiki realizacji projektów w dużej firmie o rozbudowanej strukturze;
  • Zyskanie wiedzy oraz umiejętności miękkich pozwalających na samodzielną pracę na stanowisku Młodszego Inżyniera / Młodszej Inżynierki Serwisu;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!

Więcej informacji o Programie Stażowym znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać! 😊

Prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim za pomocą przycisku „Aplikuj”.

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Either