Staż w obszarze wsparcia technicznego sprzedaży (automatyka budynkowa i instalacje HVAC)

Job Description

Miejsce pracy: Warszawa
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 20120
Wymiar etatu: pełny etat lub ¾ etatu

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Interesujesz się nowymi technologiami? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat digitalizacji przedsiębiorstw i koncepcji Industry 4.0? Zależy Ci na pracy z klientami i rozwoju w kierunku sprzedaży? Jeśli tak – nasza oferta jest dla Ciebie!

W ramach stażu pozyskasz wiedzę dotyczącą najnowszych rozwiązań Siemensa w obszarze automatyki budynkowej i instalacji HVAC, a także rozwiniesz umiejętności budowania relacji
z klientami, by w przyszłości podjąć się obowiązków na stanowisku Młodszego Inżyniera / Młodszej Inżynierki ds. Wsparcia Technicznego Sprzedaży.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego w Warszawie!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Poznanie portfolio produktów i systemów automatyki budynkowej Siemensa i produktów HVAC;
  • Wsparcie techniczne w zakresie obsługi zapytań technicznych od klientów;
  • Przygotowywanie informacji techniczno-handlowej wraz z doborem urządzeń automatyki budynkowej (sterowniki swobodnie programowalne, zawory i siłowniki, czujniki,
    termostaty itp.);
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej (w j.polskim i angielskim);
  • Prowadzenie prezentacji i szkoleń produktowych dla klientów końcowych;
  • Planowanie i organizacja spotkań z klientami, a także uczestnictwo w spotkaniach sprzedażowych;
  • Wsparcie w przygotowywaniu ofert handlowych.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony IV rok studiów o profilu technicznym (preferowane kierunki: automatyka i robotyka / inżynieria środowiska / elektrotechnika / mechatronika);
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
    i czytanie dokumentacji technicznej;
  • Dyspozycyjność do wyjazdów służbowych (ok. 10% czasu);
  • Znajomość podstawowych pojęć z obszaru automatyki;
  • Umiejętność pracy w zespole i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi;
  • Zauważalna inicjatywa oraz chęć do nauki i poszerzania swoich kompetencji w obszarze sprzedaży i kontaktu z klientem;
  • Mile widziane doświadczenie w sprzedaży / kontakcie z klientem.

  • Roczny, płatny staż w organizacji będącej liderem rynku technicznego;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie opiekuna stażu;
  • Pozyskanie wiedzy oraz umiejętności z dwóch obszarów funkcyjnych - kierowania produktem oraz wsparcia technicznego, które na co dzień ściśle ze sobą współpracują;
  • Szkolenia z narzędzi i ofertowych i do programowania (narzędzia inżynierskie sprzedażowe) wewnątrz firmy;
  • Zyskanie wiedzy oraz umiejętności miękkich z zakresu sprzedaży i funkcjonowania zespołu;
  • Zyskanie wiedzy oraz umiejętności miękkich pozwalających na samodzielną pracę
    na stanowisku Młodszego Inżyniera / Młodszej Inżynierki ds. Wsparcia Technicznego Sprzedaży;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!
Więcej informacji o Programie Stażowym znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać 😊
Prześlij swoje CV w j.polskim lub angielskim za pomocą przycisku „Aplikuj”.

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Either