Staż w Dziale Automatyki i Digitalizacji Przemysłowej

Job Description

Miejsce pracy: Warszawa
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na rok
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2020
Wymiar etatu: pełny etat lub ¾ etatu

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku.
Siemens Digital Industries jest liderem innowacji i technologii w automatyce przemysłowej
i digitalizacji. W ścisłej współpracy z naszymi partnerami i klientami jesteśmy siłą napędową cyfrowej transformacji w przemyśle.

Posiadasz wykształcenie techniczne i interesują Cię zagadnienia związane z obszarem IT i digitalizacją w przemyśle? Chcesz pozyskać wiedzę dotyczącą rozwiązań integrujących komponenty Siemens (takie jak SIMATIC, SINAMICS, SIRIUS) z IT? Jeśli tak, ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Budowa aplikacji (integrujących systemy automatyki przemysłowej ze światem IT) dla klientów zewnętrznych:
    • opartych na rozwiązaniach chmurowych (np. Mindsphere, Azure, AWS),
    • na platformie Edge,
    • tworzenie stron typu Single Page Application;Wsparcie techniczne dla klientów dotyczące produktów SIMATIC;
  • Tworzenie aplikacji do automatycznego generowania oprogramowania sterującego;
  • Zapoznanie z portfolio produktów oferowanych przez dział (TIA Portal, sterowniki programowalne S7, panele operatorskie, technika napędowa);
  • Opracowywanie materiałów szkoleniowych;
  • Pomoc w prowadzeniu warsztatów i szkoleń technicznych;
  • Współpraca z działem handlowym (doradztwo techniczne).

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony minimum IV rok studiów (preferowane kierunki: automatyka i robotyka; informatyka i pokrewne);
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację;
  • Dyspozycyjność do wyjazdów służbowych (ok. 10% czasu) w drugiej części stażu;
  • Dobra znajomość JavaScript, C#, SQL;
  • Znajomość oprogramowania TIA Portal będzie dodatkowym atutem;
  • Zauważalna inicjatywa, chęć do nauki i podnoszenia swoich kwalifikacji;
  • Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów;
  • Umiejętność pracy w grupie.

  • Roczny, płatny staż w organizacji będącej liderem rynku technicznego;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie Opiekuna stażu;
  • Praca w dobrej atmosferze, wyjazdy integracyjne;
  • Elastyczny czas pracy;
  • Możliwość pracy zdalnej;
  • Zdobycie doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów z obszaru digitalizacji przemysłowej / IT;
  • Możliwość uczestnictwa w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych;
  • Poznanie specyfiki realizacji projektów w dużej firmie o rozbudowanej strukturze;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Sprawdź czym zajmuje się Siemens Digital Industries:

Więcej informacji o Programie Stażowym znajdziesz na stronie siemens.pl/staz
Możesz też odwiedzić naszą stronę na Facebooku!

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać! 😉

Prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim.

Organization: Digital Industries

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Either