Staż w obszarze sprzedaży i wsparcia technicznego sprzedaży (automatyka budynkowa BMS)

Job Description

Miejsce pracy: Warszawa, Poznań lub Wrocław
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2020
Wymiar etatu: pełny etat lub ½ etatu

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Szukasz możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego w branży związanej  z nowoczesnymi technologiami budynkowymi w obszarze automatyki
i systemów bezpieczeństwa
? Interesują Cię zagadnienia związane ze sprzedażą i doradztwem dla klienta?

Jeśli odpowiedź jest pozytywna, zapraszamy do aplikowania! Dzięki udziałowi
w stażu zyskasz możliwość współpracy z doświadczonymi Zespołami: Serwisu, Realizacji, Zarządzania Projektu i Wsparcia Technicznego Projektu. Specjaliści wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy na stanowisku Młodszego Inżyniera ds. Sprzedaży w obszarze rozwiązań budynkowych.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Poznawanie portfolio produktów i systemów automatyki budynkowej BMS i systemów bezpieczeństwa (np. systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, systemy sygnalizacji pożaru);
  • Prace koncepcyjne w zakresie konfiguracji systemów;
  • Przygotowywanie informacji techniczno-handlowej wraz z doborem urządzeń automatyki budynkowej (systemy bezpieczeństwa);
  • Wsparcie techniczne w zakresie obsługi zapytań technicznych od klientów;
  • Wsparcie realizacji projektów w zakresie techniczno-handlowym;
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej i prezentacji branżowych;
  • Uczestnictwo w spotkaniach z Klientami.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony III rok studiów – kierunek techniczny (preferowany elektroniczny);
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • Prawo jazdy kat. B. i gotowość do wyjazdów służbowych (ok.20% czasu);
  • Mile widziana podstawowa wiedza z zakresu automatyki budynkowej i systemów bezpieczeństwa (rozwiązania budynkowe nN);
  • Umotywowana chęć podniesienia kwalifikacji w obszarze programu;
  • Komunikatywność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi;
  • Zauważalna inicjatywa i motywacja, chęć do nauki;
  • Ciekawość w poszukiwaniu różnych rozwiązań;
  • Umiejętność pracy w zespole.

  • Roczny, płatny staż w organizacji będącej liderem rynku technicznego;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie opiekuna stażu;
  • Możliwość zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin i połączenia pracy z nauką;
  • Szkolenia produktowe z zakresu automatyki budynkowej i systemów bezpieczeństwa;
  • Wzbogacenie wiedzy z zakresu rozwiązań związanych z oszczędnością energii
    w budynkach;
  • Zyskanie wiedzy oraz umiejętności miękkich z zakresu sprzedaży i negocjacji.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zobacz, czym dokładnie zajmuje się Smart Infrastructure lub obejrzyj film o Siemensie w Polsce.
Jeśli wciąż Ci mało, zajrzyj na naszą stronę na Facebooku!

Więcej informacji o Programie Stażowym znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać! 😊
Prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim.

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Either