Staż w Dziale Serwisu - systemy automatyki budynkowej BMS

Job Description

Miejsce pracy: Warszawa, Poznań, Wrocław
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2020
Wymiar etatu: pełny etat

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Posiadasz wykształcenie techniczne i interesują Cię zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami budynkowymi w obszarze systemów bezpieczeństwa? Szukasz możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego w branży systemów automatyki budynkowej i chcesz rozwijać się w zakresie ich serwisu i konfiguracji?

Jeśli odpowiedź jest pozytywna, zapraszamy do aplikowania! Dzięki udziałowi w stażu zyskasz możliwość współpracy z doświadczonymi specjalistami, którzy wyposażą Cię w wiedzę
i umiejętności niezbędne do podjęcia ewentualnej pracy w obszarze serwisu.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Poznanie portfolio produktów i rozwiązań z zakresu systemów automatyki budynkowej
    i BMS;
  • Programowanie oraz konfiguracja systemów automatyki budynkowej oraz BMS (sprawdź ten link i dowiedz się więcej);
  • Wsparcie techniczne w zakresie systemów automatyki budynkowej i BMS;
  • Udział w pracach uruchomieniowych systemów automatyki i BMS;
  • Udział w przeglądach i interwencjach serwisowych;
  • Współpraca z innymi działami branży Smart Infrastructure;
  • Przygotowanie dokumentacji technicznej.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony IV rok studiów na kierunku automatyka;
  • Znajomość podstawowych pojęć z obszaru automatyki;
  • Mile widziana znajomość procesów w systemach wentylacji i klimatyzacji;
  • Znajomość sieci informatycznych IP, maszyn wirtualnych, systemów operacyjnych Windows, Windows Server, protokołów komunikacyjnych (Modbus, BACnet), standardu OPC będzie dodatkowym atutem;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • Dyspozycyjność do wyjazdów służbowych (ok. 20% czasu) w drugiej części stażu;
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Umiejętność pracy w zespole i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi;
  • Umotywowana chęć podniesienia kwalifikacji inżynierskich;
  • Zauważalna motywacja, inicjatywa i chęć do nauki.

Mamy Ci całkiem sporo do zaoferowania:

  • Możliwość odbycia rocznego, płatnego stażu w renomowanej międzynarodowej organizacji;
  • Szansę zdobycia doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów z branży automatyki budynkowej;
  • Zyskanie wiedzy technicznej oraz umiejętności miękkich pozwalających na przyszłą pracę na w Dziale Serwisu;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania kariery zawodowej w Siemensie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!

Więcej informacji znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Daj się poznać i prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim.

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Either