Staż w Dziale Finansowym

Job Description

Miejsce pracy: Warszawa
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (6 lub 12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2020
Wymiar etatu: pełny etat lub część etatu

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku.
Siemens Digital Industries jest liderem innowacji i technologii w automatyce przemysłowej
i digitalizacji. W ścisłej współpracy z naszymi partnerami i klientami jesteśmy siłą napędową
cyfrowej transformacji w przemyśle.

Posiadasz wykształcenie związane z finansami i interesują Cię zagadnienia związane
z realizacją i kontrolingiem? Chcesz poznać funkcje i specyfikę działania pionu finansowego
w międzynarodowej firmie? Jeśli tak, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

W ramach stażu pozyskasz wiedzę dotyczącą procesów finansowych i działania branży, a także rozwiniesz umiejętności niezbędne do przyszłej pracy w charakterze Młodszego Kontrolera Finansowego.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego w Warszawie!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Monitorowanie wskaźników KPI i wyników biznesowych i wykonywanie analiz dla danego biznesu;
  • Przygotowanie raportów cyklicznych;
  • Wsparcie w procesie planistycznym i estymacji kosztowych;
  • Współpraca z kontrolerami finansowymi i wspieranie ich w wykonywaniu zadań związanych
    z projektami;
  • Uczestniczenie w procesie zakupowym;
  • Pomoc w bieżącej pracy Dział Finansowego;
  • Wsparcie w zakresie zarządzania ryzykiem i kontroli oraz windykacji należności.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony IV rok studiów – preferowany kierunek: finanse, rachunkowość, ekonomia;
  • Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację (znajomość terminologii finansowej będzie dodatkowym plusem);
  • Rozwinięte zdolności analityczne;
  • Dobra znajomość pakietu Microsoft Office (w szczególności Excel);
  • Znajomość SAP będzie atutem;
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi, umiejętność pracy w zespole;
  • Zauważalna inicjatywa, chęć do nauki.

  • Roczny, płatny staż w innowacyjnej, renomowanej organizacji;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie Opiekuna stażu;
  • Poszerzenie wiedzy na temat finansów, kontrolingu i projektów;
  • Zdobycie doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów;
  • Udział w interdyscyplinarnych projektach w tym międzynarodowych;
  • Dobrą atmosferę w pracy i wsparcie doświadczonego zespołu;
  • Zyskanie kompetencji pozwalających na samodzielną pracę na stanowisku Młodszego Kontrolera Finansowego / Młodszej Kontrolerki Finansowej;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!
Więcej informacji o Programie Stażowym znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać 😊
Prześlij nam swoje CV w j. polskim lub angielskim za pomocą przycisku „Aplikuj”.

Organization: Digital Industries

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Either