Technický projektový manažer pro TrainIT

Popis pracovní pozice

Vítejte v Train IT!
Už jste si někdy při jízdě vysokorychlostním vlakem, například v německém ICE nebo pražském metru, říkali, proč občas máte mobilní připojení a jindy se internet ztrácí? Dívali jste se na světelné cedule ve vlaku s informacemi o další zastávce?
Moderní vlaky jsou informačními technologiemi přímo nabité – pracují se sítěmi na bázi IP, moderními protokoly, jako je video streaming, hlasovými aplikacemi a mnoha dalšími. Tento software je vyvíjen pomocí moderních, objektově orientovaných projektovacích nástrojů a je založen na otevřeném softwarovém balíčku Linux.

Budeš se věnovat především:
  • Zavádění a integraci subsystémů TrainIT v rámci celého vývoje a tvorby vlakového projektu
  • Definování funkčních konceptů, praktického využití a systémových potřeb na základě požadavků zákazníků
  • Monitorování postupu práce a výsledků vývoje u interních i externích dodavatelů
  • Hodnocení výsledků práce dodavatelů a zajištění schvalovacích zkoušek (laboratorní zkoušky a vlakové zkoušky)
  • Mechanickému a elektrickému začleňování daných subsystémů do vlaku

Měl/a bys mít:
  • Ukončené vzdělání v oboru elektrotechnika nebo informatika (standardní doba studia> 4 roky) - nebo odpovídající znalosti získané praxí
  • Ukončený jeden či více projektů v oblasti výzkumu a vývoje nebo strojírenství
  • Dobré znalosti systémové architektury a síťových technologií
  • Široké znalosti a dovednosti v oblasti systémové integrace – hardwarové i softwarové komponenty
  • Plynulou znalost anglického jazyka

Co tě odliší od ostatních uchazečů?
  • Znalost norem a předpisů v oblasti železniční dopravy, např. EN 50155, UIC 568, TSI PRM
  • Zkušenosti s vývojem produktů nebo řešení
  • Znalost německého jazyka

Těšit se můžeš zejména na:
  • 25 dní dovolené
  • Signing bonus 50,000 CZK
  • flexibilní pracovní dobu s pevným jádrem od 10 do 14 hod.
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • firemní mateřskou školka v blízkosti pracoviště v Praze
  • příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • možnost zakoupit si akcie Siemens
  • kartu Multisport či ActivePass
  • zvýhodněný firemní tarif pro soukromé účely
  • zvýhodněné nabídky pro zaměstnance (např. sleva na auto nebo rekreační pobyt)
  • pracoviště v blízkosti metra Stodůlky v Praze
NAVÍC budeš mít svůj osobní rozpočet (částka ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč, dle seniority) a ten můžeš využít dle vlastní potřeby a uvážení na:
  • až 8 dalších dní placeného volna navíc nad rámec základních 5 týdnů
  • příspěvek na volnočasové aktivity v cafeterii Benefit plus (lze čerpat na širokou oblast kulturu, zdraví, cestování, sportu nebo třeba vzdělávání včetně jazykových kurzů)
  • příspěvek na penzijní a životní pojištění

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu