IT Project Manager and Solution Architect Business Intelligence

Popis pracovní pozice

Jestli chceš mít ze své práce dobrý pocit a být užitečný – přijď pracovat k nám.

Společnost Siemens Mobility je od 1. 8. 2018 samostatnou společností koncernu Siemens AG. Hlavním předmětem činnosti jsou kolejová vozidla, řešení pro automatizaci a elektrifikaci železnic, systémy na klíč, inteligentní technologie pro železniční dopravu a související služby. Pomocí digitalizace pomáhá dopravcům po celém světě zvyšovat podíl chytrých technologií na infrastruktuře, zajistit její udržitelnost po celou dobu životního cyklu, zlepšovat komfort cestujících a zabezpečit dostupnost dopravních služeb.

V rámci dalšího rozšiřování a rozvoje našeho pražského technologického centra hledáme ambiciózní, schopné a kvalifikované posily – přidej se k nejlepším!

Budeš se věnovat především:
  • Budeš pracovat na rozvoji obchodních vztahů s ostatními firemními složkami v oblasti IT a jednat jako konzultant mezi obchodem a IT.
  • Na základě svých komplexních znalostí procesů a vysoké odbornosti v oblasti informačních technologií identifikuješ obchodní cíle a požadavky obchodních jednotek v oblasti využití business intelligence (BI) a analýzy dat.
  • Ve spolupráci s obchodním oddělením se podílíš na vývoji a zavádění IT projektů s využitím zkušeností s agilním řízením IT projektů.
  • Sám sebe chápeš jako podnikatele v IT: Od vývoje architektur pro moduly a aplikace, přes proces vývoje informačních technologií, příslušné jednotkové a integrační testy a uvedení, až po neustálý rozvoj IT služeb v rámci moderních IT produktů.
  • Máš na starosti nastavení a rentabilitu projektů a služeb; připravuješ a poskytuješ podporu v rámci interních (Service Delivery) a externích (RfP, uzavírání smluv) procesů nákupu.
Měl/a bys mít:
  • Ukončené VŠ vzdělání v oboru informačních technologií nebo podobném oboru.
  • Dlouholetou pracovní zkušenost jako manažer IT projektů a datový analytik.
  • V ideálním případě máš i certifikát PM / Agile Manifesto / Scrum-Master a máš vynikající znalosti a přehled o IT metodách a nástrojích, aplikacích služeb a procesech (ITIL).
  • Tvůj technologický profil dotváří vysoká kvalifikovanost a znalosti v oblasti moderních nástrojů pro BI front-end, transakčních vrstev a modelování a zkoumání dat.
  • Rozumíte požadavkům našich celosvětových obchodních subjektů a vytváříte inovativní řešení na centrálních modulech SAP (MM, FI, CO, PS atd.)
  • Hluboká znalost BI backendové platformy a nových technologií (BW4HANA, HANA 2.0)
  • Technologické znalosti a zkušenosti dokážeš využít i díky komplexním znalostem projektových obchodních procesů, logistiky a řízení dodavatelského řetězce, pokud jde o posílení velkých a komplexních zákaznických projektů v oblasti dopravy nebo podobném odvětví.
  • Máš zkušenosti se spoluprací a komunikací s globálními týmy, odděleními a zeměmi včetně vedoucích pracovníků a plynule hovoříš a píšeš anglicky.
  • A co je nejdůležitější: Inovace máš ve své DNA.
Těšit se můžeš zejména na:
  • 25 dní dovolené
  • flexibilní pracovní dobu s pevným jádrem od 10 do 14 hod.
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • firemní mateřskou školka v blízkosti pracoviště v Praze
  • příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • možnost zakoupit si akcie Siemens
  • kartu Multisport či ActivePass
  • zvýhodněný firemní tarif pro soukromé účely
  • zvýhodněné nabídky pro zaměstnance (např. sleva na auto nebo rekreační pobyt)
  • pracoviště v blízkosti metra Stodůlky v Praze
NAVÍC budeš mít svůj osobní rozpočet (částka ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč, dle seniority) a ten můžeš využít dle vlastní potřeby a uvážení na:
  • až 8 dalších dní placeného volna navíc nad rámec základních 5 týdnů
  • příspěvek na volnočasové aktivity v cafeterii Benefit plus (lze čerpat na širokou oblast kulturu, zdraví, cestování, sportu nebo třeba vzdělávání včetně jazykových kurzů)
  • příspěvek na penzijní a životní pojištění

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu