Java vývojář pro Stream SmartCity (student) - Brno

Popis pracovní pozice

Naše práce a její výsledky:
Náš každodenní život v Siemens Mobility se točí kolem aut, křižovatek, chytrých měst a technických řešení. Vyvíjíme řešení pro řízení dopravy pro novou generaci inteligentních měst. Produkt Sitraffic Stream, kterému se u nás budeš věnovat, optimalizuje dopravu v mnoha evropských městech. Díky nám se jednotky záchranných systémů dostanou včas a bezpečněji na místo zásahu. Současné řešení neustále posouváme dál a ladíme ho s novými zákazníky.

Jak vypadá tvůj budoucí tým?
Naše agilní týmy tvoří vývojáři, testeři a dopravní inženýři z oboru. Hlavním jazykem pro vývoj je u nás Java. Vyvíjíme produkt založený na síťové komunikaci s našimi externími partnery. Netvoříme obsáhlé dokumentace, píšeme kód tak, aby ho ostatní pochopili. Rádi se učíme doméně produktu (dopravní systémy) a spolupracujeme s kolegy z Německa a s Anglie. I když jsme korporát, administrativy je tu minimum. A hlavně, čeká na tebe přátelský kolektiv, kde se nemusíš bát říct o pomoc.

Co potřebuješ pro to, stát se členem týmu?
  • studuješ SŠ či VŠ technického směru
  • máš povědomí o Webservices a HTML
  • domluvíš se anglicky (účast na callech, maily, vstupy a výstupy tvé práce jsou v AJ)
  • zkušenost s programováním v Javě
  • alespoň trochu rozumíš verzovacím systémům a CI/CD
  • máš min. 20 hodin/týdně pro práci u nás
Co bude tvým úkolem?
  • spolupracovat s vývojáři a testery v našem R&D centru v Brně
  • rozšiřovat naše systémy o novou funkcionalitu pro nové zákazníky
  • sledovat nejnovější trendy a aplikovat je do naší práce
  • pomáhat s nasazením moderních vývojových metod – CI/CD pipelines
  • nebát se analyzovat existující řešení a realizovat nové
  • pomoci urychlit nasazení inteligentních dopravních systémů do každodenního života
Co ti za to nabízíme?
  • spolupráci na DPČ nebo DPP (min. 20 hodin/týdně)
  • flexibilní pracovní dobu upravenou dle tvého rozvrhu
  • po dokončení studia možnost spolupráce na HPP
  • příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • kartu Multisport za zvýhodněnou cenu či ActivePass
  • zvýhodněné nabídky a slevy pro zaměstnance
  • pracoviště kousek od centra Brna na Olomoucké s možností parkování (od 1.10. se stěhujeme do nových prostor na ul. Škrobárenskou)
Neváhej a pošli nám svůj životopis! Od setkání u nás už tě dělí jen krůček.

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Student

Typ pozice: Na částečný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu