TrainIT Integrátor

Popis pracovní pozice

Vítejte v Train IT!

Už jste si někdy při jízdě vysokorychlostním vlakem, například v německém ICE nebo pražském metru, říkali, proč občas máte mobilní připojení a jindy se internet ztrácí? Dívali jste se na světelné cedule ve vlaku s informacemi o další zastávce?
Moderní vlaky jsou informačními technologiemi přímo nabité – pracují se sítěmi na bázi IP, moderními protokoly, jako je video streaming, hlasovými aplikacemi a mnoha dalšími. Tento software je vyvíjen pomocí moderních, objektově orientovaných projektovacích nástrojů a je založen na otevřeném softwarovém balíčku Linux.
Vítej v týmu Siemens Train IT, kde vyvíjíme nové IT platformy pro moderní vlaky. Přidej se k nám a pomoz nám vytvářet železniční vozidla budoucnosti!

Budeš se věnovat především:
Budeš součástí evropského Engineering týmu, který vyvíjí nové a unikátní softwarové aplikace pro naše vlaky. Tvým úkolem bude customizace image Linuxu a integrace aplikací v rámci naší platformy Train IT, například informace pro cestující, počítání cestujících nebo kamerové systémy (CCTV). Tato pozice vyžaduje širokosáhlé technické dovednosti a chuť zjišťovat, jak věci fungují a proč.

Podrobnější popis pozice:
  • Budeš členem decentralizovaného, mezinárodního Engineering týmu
  • Budeš konfigurovat a customizovat image Linuxu pro jeho nasazení ve vlacích
  • Budeš provádět customizace aplikací a konfigurace přístrojů, např. síťových spínačů a kamer, na základě systémové architektury vlaku
  • Budeš pracovat na integraci těchto aplikací a přístrojů do dalších vlakových systémů
  • Budeš se podílet na výstavbě testovací infrastruktury
  • Budeš definovat testovací případy a provádět testování systémové integrace
  • Budeš poskytovat technickou podporu v oblasti své odbornosti, zejména ve fázi zprovoznění
Měl/a bys mít:
  • Zkušenosti s prací s Linuxem jako pokročilý uživatel nebo správce
  • Zkušenosti s konfigurací řízených spínačů
  • Dobré znalosti TCP/IP
  • Znát síťové protokoly, jako je DHCP, RADIUS, DNS, multicast, SSL/TLS
  • Základní znalosti o protokolech pro audio/video streaming
  • Znalosti nástrojů pro issue tracking, jako je JIRA nebo Redmine
  • Plynulou znalost angličtiny
  • Ochotu cestovat
  • Schopnost si dobře zorganizovat práci a motivovat sám sebe
  • Praktické myšlení zaměřené na řešení problémů

Co tě odliší od ostatních uchazečů?
  • Zkušenosti s automatizovaným testováním
  • Zkušenosti v oblasti železniční dopravy
  • Znalost německého jazyka
  • Znalost programování v jazyce Python
  • Dlouhodobý zájem o danou oblast, nadšení pro železnice a dopravní průmysl
Těšit se můžeš zejména na:
  • singing bonus 50,000 Kč
  • 25 dní dovolené
  • flexibilní pracovní dobu s pevným jádrem od 10 do 14 hod.
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • firemní mateřskou školka v blízkosti pracoviště v Praze
  • příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • možnost zakoupit si akcie Siemens
  • kartu Multisport či ActivePass
  • zvýhodněný firemní tarif pro soukromé účely
  • zvýhodněné nabídky pro zaměstnance (např. sleva na auto nebo rekreační pobyt)
  • pracoviště v blízkosti metra Stodůlky v Praze
NAVÍC budeš mít svůj osobní rozpočet (částka ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč, dle seniority) a ten můžeš využít dle vlastní potřeby a uvážení na:
  • až 8 dalších dní placeného volna navíc nad rámec základních 5 týdnů
  • příspěvek na volnočasové aktivity v cafeterii Benefit plus (lze čerpat na širokou oblast kulturu, zdraví, cestování, sportu nebo třeba vzdělávání včetně jazykových kurzů)
  • příspěvek na penzijní a životní pojištění

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu