Szerviz technikus

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk, ott ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

Mindannyian hozzájárulunk kiváló termékeink és kreatív megoldásaink fejlesztéséhez, amelyekre a világnak szüksége van, és amelyeket vevőink is elismernek. Eredményeink és termékeink mindenki javát szolgálják, sokszor láthatatlanul.

Feladatok:

  • Ipari erősáramú villamos hálózati berendezések karbantartása, javítása
  • Ipari létesítményi területen kis- közép- és nagyfeszültségű berendezések  karbantartása, üzemzavar elhárítása, állapotfelmérése; kapcsolási műveletek végrehajtása
  • Erősáramú villamos berendezések, gépek ki- és bekötése
  • MSZ 1585 erősáramú üzemi szabályzat szerinti elzárt villamos kezelőtérben végzett munkálatok elvégzése felügyelet mellett
  • A villamos hálózatot érintő üzemzavarok behatárolása, vezetői irányítás mellett javítása
  • Villamos hálózaton végzett munkák műszaki átvétele, részvétel az üzemi próbákon és az üzembe helyezésen
  • Villamos hálózaton végzett munkák során külső vállalkozók koordinálása
  • Villamos rajzdokumentációk készségszintű használata
  • Erősáramú villamos elosztó helyiségek időszakos ellenőrzése, állapotfelmérése
  • Készenléti ügyelet adása

Elvárások:

  • Erősáramú vagy mechatronikai villamosmérnöki vagy technikusi végzettség
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeret
  • Középfokú angol nyelv ismerete szóban és írásban;
  • „B” kategóriás vezetői engedély
  • Önálló, felelősségteljes, megbízható munkavégzés
  • Jó kommunikációs és problémamegoldó képesség
  • Precizitás, pontosság

Előnyt jelent:

  • Villamosmű kezelői vagy villamos hálózat és alállomás üzemeltető tanfolyami végzettség
  • Ipari erősáramú elektronikai eszközök, berendezések üzemeltetésében szerzett szakmai tapasztalat
  • Erősáramú berendezés felülvizsgálói szakvizsga
  • Villámvédelmi felülvizsgálói szakvizsga
  • Tűzvédelmi szakvizsga
  • Erősáramú berendezések kivitelezésében és telepítésében szerzett tapasztalat
  • Siemens villamos berendezések ismerete
  • Villamos méréstechnikai releváns szakmai tapasztalat
  • Német nyelvismeret

Miért a Siemens?
Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat.

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens Zrt.