Inženýr RAM/LCC (spolehlivost, údržba, náklady životního cyklu)

Popis pracovní pozice

Na pracovištích Engineeringu společnosti Siemens Mobility v ČR se ve spolupráci se svými kolegy v zahraničí zabýváme vývojem moderních kolejových vozidel. A to jak jejich celkovým uspořádáním, tak i návrhem dílčích systémů a řešením průřezových vlastností. Vytváříme inovativní produkty v oboru vozidel městské dopravy (tramvaje Avenio, metro Inspiro, …) i železniční dopravy (regionální jednotky Mireo a Desiro, osobní vozy Viaggio, vysokorychlostní jednotky Velaro, …). Posouváme hranice techniky vpřed a určujeme nové trendy. Tvorbou energeticky nenáročných bezemisních dopravních systému přispíváme k plnění cílů ČR, EU i světa v oblasti energetiky, klimatu i životního prostředí.

Aplikaci nové techniky nevnímáme jako cíl, ale jako nástroj k dosažení cíle, kterým je nejvyšší užitná hodnota vozidel. K té bezesporu patří i vysoká spolehlivost a nízké náklady životního cyklu. Proto patří RAM (Reliability, Availability, Maintainability) a LCC (Life Cycle Costs) k důležitým průřezovým vlastnostem, které je nutno kvalifikovaně vytvořit a zajistit. Významným nástrojem k tomu jsou i rozsáhlé datové soubory z provozu vozidel (Big data), kterými disponujeme a která využíváme.

Zveme Vás do našeho týmu k této zajímavé, přínosné a perspektivní práci. Pojďte k nám a staňte se systémovým inženýrem specializujícím se na RAM/LCC a zpracování dat z provozu vozidel.

Budete se věnovat především:
  • analýzám provozní spolehlivosti a provozuschopnosti (RAM) kolejových vozidel a jejich subsystémů
  • posuzování a analýzám nákladů životního cyklu (LCC)
  • podpoře a koordinaci RAM/LCC aktivit při vývoji kolejových vozidel
  • řešení technických úkolů v požadovaném termínu, kvalitě a nákladech
  • analýzám provozních dat
Těšit se můžete zejména na:
  • osobní podíl na vzniku inovativních typů vozidel v kolektivu erudovaných tvůrců
  • zodpovědnost za spolehlivost, provozuschopnost a náklady životního cyklu našich vozidel
  • spolupráci se špičkovými odborníky a vlastní odborný růst
  • mezinárodní projekty a prostředí každodenní využití cizího jazyka a služební cesty do zahraničí
  • přátelský kolektiv s nadšením pro vozidla i pro společné volnočasové aktivity
  • bonus za nástup do společnosti ve výši 50 000 Kč
Vy byste měl/a mít:
  • vysokoškolské vzdělání v oblasti dopravní techniky, strojírenství nebo elektroniky
  • odbornou znalost z oblasti výpočtů provozní spolehlivosti (disponibility) technických zařízení a výpočtů nákladů životního cyklu
  • zkušenosti s FMEA, FTA, LCC-analýzami či sestavováním plánů údržby
  • zkušenosti s projektovým managementem a prezentací výsledků
  • němčinu pro denní komunikaci / nebo angličtinu pro každodenní komunikaci a základy němčiny
Na co se u nás můžete těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáte například:
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Naleznete zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdete naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze / v centru Plzně na Anglickém nábřeží / v Ostravě na ul. Hornopolní.

Pošlete nám svůj životopis, zastavte se na kávu a pronikněte s námi do dopravy budoucnosti!
#LI-JH

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Středně zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu