SW / System Validation Engineer (Rail Automation)

Popis pracovní pozice

V našem R&D centru Siemens Mobility Praha se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens Mobility pro železniční dopravu.

Nabízíme příležitost podílet se na vývoji nové generace železničního přejezdu, inteligentního ovládání výhybky, návěstidel, světelné signalizace, balíz, počítadel náprav, vstupně výstupních modulů, ovládacích a zobrazovacích prvků vlaku apod. V našem R&D centru realizujeme kompletní řešení od definování požadavků přes vývoj softwaru, hardwaru a mechaniky až po verifikaci, validaci a typové zkoušky. Naše produkty jsou nasazovány po celém světě v rámci přechodu na moderní systémy řízení kolejové dopravy jako ETCS. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci na projektech, které v tomto odvětví patří ke světové špičce a určují nové trendy.

Co u nás bude tvým úkolem?
  • zhodnocení, zda použitý proces a vyvinutý systém splňují požadavky zákazníka, CENELEC norem a odpovídají danému stupni bezpečnosti
  • plánování, vedení a dokumentování validace na svěřeném projektu
  • přezkoumání, zda jsou SW / systémové požadavky jsou splněny (funkční a použitelné v daném prostředí)
  • kontrole, zda provedené testy a použité kontrolní metody jsou vhodné, správné a dostatečné
  • schválení nebo zamítnutí daného systému, resp. definici podmínek za kterých lze daný systém použít

Na co se u nás můžeš těšit?
  • mladý, přátelský kolektiv s nadšením pro inovace a kvalitu
  • přátelskou atmosféru na pracovišti
  • špičkově vybavené pracoviště
  • zajímavé R&D projekty realizované ve spolupráci se zahraničními vývojovými centry Siemens Mobility
  • unikátní technologie a know-how
  • relokační bonus v případě stěhování za prací

Co potřebuješ pro to, stát se členem týmu?
  • vysokoškolské vzdělání technického směru nebo adekvátní praxi v oboru
  • 5 let zkušeností v oboru
  • schopnost rozumět SW zdrojovým kódům
  • schopnost zorientovat a pochopit testovací prostředí a testy
  • znát a rozumět požadavky normy EN 50128
  • mít praktickou zkušenost s vývojem bezpečnostních systémů (systém, SW nebo HW)
  • komunikační schopnosti a týmového ducha
  • analytické a systémové myšlení, skutečné zaujetí pro kvalitu
  • dobrou znalost angličtiny (němčina je výhodou)

S nástupem k nám, kromě jiného, získáš například:
  • odměnu za nástup ve výši 100.000 Kč
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizuješ (mezi 10-14 hod. bys měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžeš využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Nalezneš zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdeš naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze.

Pošli nám svůj životopis, zastav se na kávu a pronikni s námi do dopravy budoucnosti!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu