Linux Administrator

Job Description

Miesto práce: Bratislava

Platové ohodnotenie: Junior od 1300€ brutto/mes. + variabilná odmena ; Senior od 1700€ brutto/mes. + variabilná odmena

Náš tím Digital Grid – Software & Service sa zaoberá vývojom a nasadzovaním softvérových riešení pre riadiace centrá výroby, prenosu a distribúcie elektrickej energie. Zameriavame sa na samotný SCADA systém, ako aj na riešenie špecifických problémov ako je prognózovanie odberu, riadenie a plánovanie výroby, koordináciu rôznych zdrojov, riešenie výpadkov, prípravu prevádzky.

Pracovná náplň:

  • Inštalácia, konfigurácia, implementácia, detekcia chýb a odstránenie závad operačného systému
  • Zodpovednosť za systémovú infraštruktúru komplexného riadiaceho centra počítačových systémov (plánovanie, konfigurácia a testovanie infraštruktúry – firewall, DMZ, IP adresy, penetračné testy)
  • Poskytovanie základného poradenstva a upresňovanie technických podrobností zákazníkovi
  • Špecializovanie sa na operačné systémy, IT security, šifrovacie štandardy a protokoly, System Hardening, IPA, SELinux a siete

V Siemense sa neustále snažíme o budovanie lepšej budúcnosti. Potrebujeme inovatívnych a rôznorodých ľudí, ktorí budú vyvíjať realitu zajtrajška. Zistite viac o digitálnom svete Siemensu na stránke: www.siemens.com/careers/digitalminds

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady:

Vzdelanie v odbore:

  • Vysokoškolské vzdelanie I. alebo II. stupňa v odbore informačné technológie
  • Alebo adekvátne skúsenosti

Jazykové znalosti:

·       Anglický jazyk – Stredne pokročilý (B2)

Alebo

·       Nemecký jazyk – Stredne pokročilý (B2)

Ostatné požadované znalosti:

  • Administrácia UNIX/Linux – pokročilý
  • Administrácia Windows serverov – pokočilý
  • Základná znalosť sieťových technológií (routing, switching)
  • Skúsenosti s virtualizačnými technológiami
  • Programovanie a skriptovanie v Powershell, Bash, ksh
  • Znalosť HW (konfigurácia BIOS, RAID polia, Clustering) – serverové technológie, enterprise riešenia

Nice to have:

  • Základná znalosť PKI, certifikáty a šifrovanie
  • Oracle Database – základy
  • Čítanie a porozumenie zdrojových kódov – C, C++, Perl

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens s.r.o.