Junior Credit Analyst (f/m)

W Siemensie tworzymy  przyszłość oferując naszym  klientom innowacyjne rozwiązania także
w zakresie finansowania. Spółka Siemens Finance specjalizuje się w finansowaniu maszyn i urządzeń (leasing) co umożliwia przedsiębiorstwom dostęp do najnowocześniejszej technologii i rozwój. Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko Junior Credit Analyst (f/m) na okres do 2 lat. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za proces analizy ryzyka kredytowego w zespole dedykowanym do małych i średnich ekspozycji w Pionie Ryzyka.

Jakie będą Twoje zadania?

  • Weryfikacji kompletności i poprawności dokumentów do decyzji kredytowej
  • Weryfikacja Klienta, aktywa oraz Dostawcy a także danych w dostępnych bazach
  • Weryfikacja wniosków kredytowych oraz przygotowanie rekomendacji kredytowych i decyzji zgodnie z autoryzacją na danym stanowisku
  • Przypisanie ratingów dla poszczególnych ekspozycji zgodnie z procedurami
  • Wprowadzenie decyzji kredytowych do systemu operacyjnego

Jakich umiejętności potrzebujesz, aby tworzyć z nami przyszłość?

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki matematyka/finanse/bankowość/ekonomia)
  • Rok doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku w instytucji finansowej lub banku
  •  Biegła znajomość języka angielskiego
  • Praktyczna znajomość Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów
  • Zdolność pracy w zespole i komunikatywność
  •  Motywacja do rozwoju i szybkie przyswajanie wiedzy, ciekowość

●       Pracę w dynamicznym zespole w firmie nastawionej na innowacyjne rozwiązania
i nowoczesne technologie;

●       Możliwość rozwoju merytorycznego w obszarze ryzyka kredytowego oraz narzędzi i technologii;

●       Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony do 2 lat;

●       Dogodna lokalizacja biura przy Dworcu Wschodnim (daleko od „Mordoru”), a aktualnie możliwość pracy zdalnej;

●       Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego;

●       Bogaty pakiet benefitów, między innymi:

o   prywatna opieka medyczna

o   ubezpieczenie na życie

o   karta Multisport

o   dodatkowe, płatne dni wolne w ramach „Bridge days”

o   dofinansowanie do posiłków

o   …i wiele innych!

Jak do nas dołączyć?
Daj się poznać i prześlij nam swoje CV.

Organization: Siemens Financial Services

Company: Siemens Finance Sp. z o.o.

Experience Level: Early Professional

Job Type: Full-time