Systémový inženýr - integrace podvozků a pohonů

Popis pracovní pozice

Na pracovištích Engineeringu společnosti Siemens Mobility v ČR se ve spolupráci se svými kolegy v zahraničí zabýváme vývojem moderních kolejových vozidel. A to jak jejich celkovým uspořádáním, tak i návrhem dílčích systémů a řešením průřezových vlastností. Vytváříme inovativní produkty v oboru vozidel železniční dopravy (regionální/ vysokorychlostní jednotky) i městské dopravy (tramvaje, metro). Posouváme hranice techniky vpřed a určujeme nové trendy. Tvorbou energeticky nenáročných bezemisních dopravních systému přispíváme k plnění cílů ČR, EU i světa v oblasti energetiky, klimatu i životního prostředí.

Aplikaci nové techniky nevnímáme jako cíl, ale jako nástroj k dosažení cíle, kterým je nejvyšší užitná hodnota vozidel. K té bezesporu patří i vysoká bezpečnost a komfort pro cestující. Nenahlížíme pouze na jednotlivé komponenty jednotlivě, ale řešíme vozidlo jako ucelený systém, který splní nejnáročnější požadavky na vozidla 21. století.

Zveme Vás do našeho týmu k této zajímavé, přínosné a perspektivní práci. Pojďte k nám a staňte se Systémovým inženýrem specializujícím se na integraci podvozků a pohonů našich vozidel!

Co Vás na této pozici čeká:
  • jako systémový integrátor se budete podílet na zajištění bezpečnosti a komfortu cestujících
  • sestavování specifikací/definice funkčních požadavků na komponenty pohonu, resp. na rozhraní systému podvozek/pohon
  • za pomocí multi-body a dynamických simulací budete provádět optimalizace podvozku a pohonu z pohledu systému jako celku
  • spolu s dalšími odbornými odděleními (zaměřenými např. na vozidlovou skříň, kabeláž ...) budete spolupracovat na definici relevantních rozhraní pro systém podvozek/pohon
  • podpora schvalování vozidel v oblasti související s podvozky a pohony
  • plánování relevantních typových zkoušek – podvozků a pohonů, včetně spolupráce se schvalovacími orgány
  • sestavování testovací specifikace a podpora testování
  • plánování vlastní práce a svěřených úkolů z pohledu termínů a nákladů vč. controllingu svěřeného budgetu
  • reporting a prezentace výsledků směrem k vedení projektů i Engineeringu
Měl/a byste mít:
  • vysokoškolské vzdělání technického směru, ideálně strojní
  • zkušenosti se systémovým inženýringem/ teorií systémů
  • zkušenosti s multi-body a dynamickými simulacemi (Simpack, Adams) v oblasti železniční techniky nebo automotive
  • základy programování v C/ C++ apod., znalost nástroje Matlab
  • výborné znalosti anglického, případně německého jazyka (i základy němčiny ve spojení s výbornou angličtinou jsou značnou výhodou)
  • výborné organizační a komunikační znalosti, analytické myšlení
  • základy projektového managementu (plánování svěřených úloh s ohledem na náklady a termíny) výhodou
  • zkušenosti s interakcí subsystémů v oboru kolejových vozidel, ideálně přímo s podvozky výhodou
  • znalost železničních norem – např.  EN 14363, EN 12299 výhodou
Těšit se můžete zejména na:
  • bonus za nástup do společnosti ve výši 50 000 Kč
  • osobní podíl na vzniku inovativních typů vozidel v kolektivu erudovaných tvůrců
  • zodpovědnost za pohodlí a bezpečnost cestujících našich vozidel
  • mezinárodní projekty a prostředí
  • každodenní využití cizího jazyka a služební cesty do zahraničí
  • přátelský kolektiv s nadšením pro vozidla i pro společné volnočasové aktivity
Na co se u nás můžete těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáte například:
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Naleznete zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdete naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze / v centru Plzně na Anglickém nábřeží.

Pošlete nám svůj životopis, zastavte se na kávu a pronikněte s námi do dopravy budoucnosti! :-)

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Středně zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu