Solution Architect (Teamcenter, SAP PP, SAP MM)

Popis pracovní pozice

Jestli chceš mít ze své práce dobrý pocit a být užitečný – přijď pracovat k nám.
Siemens Mobility je nezávisle řízená společnost, která je součástí koncernu Siemens AG. Hlavním předmětem činnosti jsou kolejová vozidla, řešení pro automatizaci a elektrifikaci železnic, systémy na klíč, inteligentní technologie pro železniční dopravu a související služby.
Oddělení informačních technologií odpovídá za interní IT řešení v Siemens Mobility na globální úrovni. Jeho cílem je zajistit spolehlivý a účinný chod informačních technologií na základě obchodních a tržních požadavků.
Rozhodující je tvoje osobnost a individualita. Náš tým zvyšuje výkonnost a určuje směr ve věku digitalizace. Je to přesně to, co hledáš? Pak přijď mezi nás a sdílej svou vášeň s týmem působícím napříč lokalitami, kde můžeš aktivně spoluutvářet budoucnost naší společnosti. Svými schopnostmi otevíráš našim zákazníkům nové možnosti. Zároveň nabízíme příležitost k zajímavému kariérnímu růstu v rámci nových projektů a řešení v oblasti informačních technologií pro Siemens Mobility.
Digitalizace představuje pro řadu společností obrovskou výzvu a očekává se, že v nadcházejících letech významným způsobem změní užívané procesy. Náš inovativní servisní tým je tu proto, aby jim pomohl tyto výzvy zvládnout. A právě pro tento tým hledáme kolegu na pozici Solution Architect v oblasti PLM služeb. Náš centrální PLM systém podporuje každodenní chod a činnost naší firmy. Toto řešení neustále obnovuje globální produktovou řadu v rámci celého procesního cyklu.
Ve své nové roli budeš sám/sama odpovídat za oblast své působnosti. Tím bude zajištěna vysoká kvalita a dosažena očekávaná obchodní hodnota. Umíš úspěšně čelit rizikám a výzvám. Při své práci dokážeš zaujmout vedoucí roli v komunikaci se všemi zúčastněnými.

Na starosti budeš mít:
  • Jako Solution Architect jednáš přímo s našimi zákazníky:
    • Odpovídáš za oblast „sledování změn v logistice“ a zároveň funguješ jako kontaktní osoba pro zákazníky
    • Zákazníkům poskytuješ podporu při vytváření obchodních požadavků a v rámci procesu požadavků na změnu přinášíš příslušná řešení
    • Koordinace s obchodním oddělením a ostatními IT odděleními pro jednání v oblasti plánování, testování a zprovoznění
    • Práce na projektech, při nichž se setkávají různé procesy
    • Rád/a přijímáš odpovědnost a velký význam přikládáš proaktivní a samostatné realizaci úkolů a projektů
    • Řízení/koordinace s externím poskytovatelem služeb

V ideálním případě bys měl/a mít:
  • VŠ vzdělání v oboru informatika, obchodní informatika nebo podobném oboru s další odpovídající kvalifikací
  • několikaletou praxi jako Solution Architect
  • praxi v oblasti SAP se zaměřením na MM, PP
  • několikaletou praxi v oblasti PLM kvality a servisního reportingu
  • zkušenost s prací v prostředí Teamcenter v oblasti inženýringu a vícestrukturového řízení
  • základní znalosti o řízení dokumentů
  • celkový přehled v IT (např. databáze, infrastruktura)
  • zkušenosti se servisním prostředím, ideálně v souladu s ITIL
  • plynulou znalost angličtiny
  • znalost němčiny výhodou
  • ochotu cestovat
Těšit se můžeš zejména na:
  • 25 dní dovolené
  • flexibilní pracovní dobu s pevným jádrem od 10 do 14 hod.
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • firemní mateřskou školku v blízkosti pracoviště v Praze
  • příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • možnost zakoupit si akcie Siemens
  • zvýhodněná karta Multisport či ActivePass
  • zvýhodněný firemní mobilní tarif pro soukromé účely
  • zvýhodněné nabídky pro zaměstnance (např. sleva na auto nebo rekreační pobyt)
  • pracoviště v blízkosti metra Stodůlky v Praze
NAVÍC budeš mít svůj osobní roční rozpočet (částka ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč, dle seniority) a ten můžeš využít dle vlastní potřeby a uvážení na:
  • až 8 dalších dní placeného volna navíc nad rámec základních 5 týdnů
  • příspěvek na volnočasové aktivity v cafeterii Benefit plus (lze čerpat na širokou oblast kultury, zdraví, cestování, sportu nebo třeba vzdělávání včetně jazykových kurzů)
  • příspěvek na penzijní a životní pojištění
Chceš se stát součástí týmu Siemens Mobility? Pak neváhej a zašli nám svůj životopis v angličtině!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Středně zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu