Storitveni inženir, digitalne storitve

Job Description

Opis dela

Siemens Digital Industries je vodilni v inovacijah in tehnologijah na področju industrijske avtomatizacije in digitalizacije. V tesnem sodelovanju s svojimi partnerji in kupci smo gonilna sila digitalne preobrazbe v diskretni in procesni industriji.

V Siemensu si vedno prizadevamo za gradnjo boljše prihodnosti. Za razvoj jutrišnje resničnosti potrebujemo najbolj inovativne in raznolike digitalne navdušence. Več o digitalnem svetu Siemensa najdete tukaj: www.siemens.com/careers/digitalminds

Vaša nova vloga – polna izzivov zahtevna in usmerjena v prihodnost:

• proaktivno svetovanje, načrtovanje in vpeljava rešitev (na kraju samem in na daljavo) na področjih
  • industrijska omrežja in varnost (primarno)
  • industrijski IoT
  • druge digitalne storitve
• podpora pred-prodajnih in prodajnih aktivnosti s tehničnimi znanji
• analitična priprava tehničnih podatkov o strankah za prodajne pobude
• podpora pri tržnih kampanjah, povezanih s portfeljem
• tehnični sogovornik za poslovne enote, regionalno vodstvo in sedež koncerna Siemens

Vaše kvalifikacije - zanesljive in ustrezne:

• več kot 5 let izkušenj z izvedbo storitev za izdelke / sisteme / rešitve v industrijskem okolju
• odlično poznavanje vseh vrst omrežij
• dobro poznavanje standardov industrijske varnosti (npr. IEC62443)
• dobro poznavanje industrijske avtomatizacije, kontrolnih in nadzornih sistemov (npr. PLC, HMI, SCADA,…)
• osnovno poznavanje arhitekture odjemalec-strežnik (npr. OPC UA sistemi)
• tehnično svetovalni tip inženirja

Druge zahteve:

• znanje angleškega jezika
• usmerjenost k strankam
• motiviranost
• samostojnost in ciljna usmerjenost
• timski igralec
• odprti za novosti in prilagodljivost
• pripravljenost potovati
• vozniško dovoljenje, kat. B

Veselimo se vaše prijave!

Organization: Digital Industries

Company: Siemens d.o.o.

Experience Level: Experienced Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected