Design Engineer (Konštruktér)

Job Description

O nás

Siemens Mobility je samostatne riadenou spoločnosťou Siemens AG. Spoločnosť Siemens Mobility ako líder v oblasti dopravných riešení už viac ako 160 rokov neustále inovuje svoje portfólio v hlavných oblastiach železničných koľajových vozidiel, automatizácie a elektrifikácie železníc a inteligentných dopravných systémov. Vďaka digitalizácii umožňuje spoločnosť Siemens Mobility operátorom na celom svete inteligentnú infraštruktúru, trvalo udržateľné zvyšovanie hodnoty, zvyšovanie spokojnosti cestujúcich a zaručenie dostupnosti. Ďalšie informácie sú k dispozícii na: www.siemens.com/mobility.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme Konštruktéra (Design Engineer).

Náplň práce:

  • vyvíjať a navrhovať zostavy pre naše najmodernejšie železničné vozidlá,
  • používať naše existujúce platformy a vyvíjať ich so ziskom, aby ste dokázali čeliť budúcim výzvam (napríklad ľahká konštrukcia, vysoko pevné pripojenie),
  • navrhovať 3D CAD modely v Creo,
  • pri vývoji brať do úvahy funkčné, materiálové a výrobné požiadavky,
  • vďaka práci s rôznymi rozhraniami (napr. interiér, elektrický systém, ovládanie vozidla, hlava vozidla) získate hlboký prehľad o celkovom vozidle.
Životopis prosím zasielajte v anglickom alebo nemeckom jazyku. Výberový proces prebieha v anglickom jazyku.

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore
strojárstvo

Jazykové požiadavky
Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk- Expert (C2).

Nemecký jazyk - výhodou.

Technické predpoklady:

• Praktické skúsenosti s vývojom alebo navrhovaním zváraných konštrukčných prvkov z ocele alebo hliníka alebo ste oboznámený s návrhom interiérových prvkov z materiálov ako drevo, oceľ, hliník alebo plasty vystužené vláknami.

• Vedomosti o použitých metódach navrhovania (integrálna a diferenciálna konštrukcia) a spájacích technológií (zváranie, lepenie, skrutkovanie, nitovanie) rôznych materiálov.

• Vynikáte bezpečnou manipuláciou s návrhárskymi nástrojmi 3D CAD (najlepšie Creo Elements) a v ideálnom prípade so systémom na správu údajov SAP PLM.

Čo ponúkame

• Ponúkame mzdu 1500€ Brutto/mesiac + Variabilná odmena. Definovaná mzda je určená pre kandidátov s junior skúsenosťami. Seniorita skúsenosti kandidáta bude zohľadnená v mzdovej ponuke.

• Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Organization: Siemens Mobility

Company: Siemens Mobility, s.r.o.