ETCS Trackside Engineer

Spoločnosť Siemens Mobility hľadá v Žiline pracovníkov v oblasti projekcie železničných zabezpečovacích systémov do rozširujúceho sa inžinierskeho centra. Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Náplňou práce je prispôsobovanie produktov koncernu Siemens ako aj projekcia dát v oblasti riadiacich systémov prevádzky koľajovej dopravy, konkrétne pre traťovú časť vlakového zabezpečovacieho systému ETCS.

Otvárané pozície:
• SW projektant traťovej časti vlakového zabezpečovacieho systému ETCS

Náplňou práce je:
- projekcia telegramov, ktoré sa prenášajú z traťovej časti do palubnej jednotky. Ide o telegramy pre statické aj prepínateľné balízy, prípadne v ETCS Level 2 o telegramy, ktoré posiela do palubnej jednotky rádiobloková centrála.

- verifikácia naprojektovaných dát, vytváranie verifikačných protokolov

Viac informácii nájdete na:

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

vysokoškolské I. stupňa

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Vysokoškolské technického smeru – elektrotechnika, informatika a pod

Jazykové znalosti

anglický jazyk B2

znalosť nemeckého jazyka výhodou

Osobnostné predpoklady a zručnosti

- Počítačové zručnosti

- MS Office

- znalosti z oblasti zabezpečovacej techniky výhodou

Osobnostné predpoklady:

- spoľahlivosť

- systematickosť

- precíznosť

- dôslednosť

- vysoký nárok na kvalitu

Čo ponúkame

1 100 EUR/mesiac+ variabilná odmena

Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.

• Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)

• Skvelý team a teambuildingy

• Extra voľné dni (bridge days, sick days)

• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)

• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)

• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)

• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Organization: Siemens Mobility

Company: Siemens Mobility, s.r.o.