Specialista procesů a plánování v Engineeringu

Popis pracovní pozice

Na pracovištích Engineeringu společnosti Siemens Mobility v ČR se ve spolupráci se svými kolegy v zahraničí zabýváme vývojem moderních kolejových vozidel. A to jak jejich celkovým uspořádáním, tak i návrhem dílčích systémů a řešením průřezových vlastností. Vytváříme inovativní produkty v oboru vozidel městské dopravy i železniční dopravy (regionální jednotky, vysokorychlostní jednotky). Posouváme hranice techniky vpřed a určujeme nové trendy. Tvorbou energeticky nenáročných bezemisních dopravních systému přispíváme k plnění cílů ČR, EU i světa v oblasti energetiky, klimatu i životního prostředí.

Aplikaci nové techniky nevnímáme jako cíl, ale jako nástroj k dosažení cíle, kterým je nejvyšší užitná hodnota vozidel. Abychom ji dosáhli, musíme naši práci dobře plánovat, koordinovat a alokovat lidské zdroje. Protože se chceme stále zlepšovat a udávat trendy v oboru, snažíme se zdokonalovat naše technická řešení, ale také zefektivňovat a optimalizovat procesy a nástroje, se kterými pracujeme.

Na této pozici se budete se věnovat především:
  • přípravě, organizaci a řízení kapacitního plánování našich projektů včetně alokace lidských zdrojů
  • kontinuální spolupráci na vývoji, testování a optimalizaci plánovacích procesů
  • sestavování a aktualizaci přehledu klíčových projektů a nabídek pro celý Engineering v Siemens Mobility (nejen CZ část)
  • moderování plánovacích meetingů
  • analýze výsledků a řízení procesu odstranění chyb a nedostatků v plánování
  • přípravě kalkulací nabídek včetně jejich struktury
  • spolupráci s odbornými odděleními napříč celým Engineeringem (CZ, DE, AT)
  • školení a podpoře uživatelů týkající se interních plánovacích nástrojů a procesu
  • pravidelnému reportingu a případně i eskalaci směrem k vedení Engineeringu
Těšit se můžete zejména na:
  • osobní podíl na vzniku inovativních typů vozidel v kolektivu erudovaných tvůrců
  • spoluzodpovědnost za kvalitu vývojových prací našich vozidel
  • spolupráci se špičkovými odborníky a vlastní odborný růst
  • mezinárodní projekty a prostředí
  • každodenní využití cizího jazyka a služební cesty do zahraničí
  • přátelský kolektiv s nadšením pro vozidla i pro společné volnočasové aktivity
  • bonus za nástup do společnosti ve výši 50 000 Kč
Vy byste měl/a mít:
  • vysokoškolské vzdělání technického směru, případně IT
  • němčinu umožňující profesionální práci, alespoň základní znalost anglického jazyka
  • zkušenosti s řízením procesů a jejich zefektivňováním z oblasti Engineeringu či vývoje, zájem o procesní stránku vývoje produktů
  • zájem o IT nástroje – nikoli o jejich programování, ale testování, návrhy na jejich optimalizaci apod.
  • výborné znalosti nástroje MS Excel, znalost MS Dynamics výhodou
  • strukturované jednání a pečlivost
  • prezentační a komunikační dovednosti, týmového ducha, zdravou asertivitu (i v cizím jazyce)
  • schopnost samostatného rozhodování
  • flexibilitu, ochotu cestovat (Rakousko, Německo)
Co Vám za to můžeme nabídnout?
  • 25 dní dovolené
  • flexibilní pracovní dobu s pevným jádrem od 10 do 14 hod.
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • firemní mateřskou školku v blízkosti pracoviště v Praze
  • příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • možnost zakoupit si akcie Siemens
  • kartu Multisport či ActivePass
  • zvýhodněný firemní mobilní tarif pro soukromé účely
  • zvýhodněné nabídky pro zaměstnance (např. sleva na auto nebo rekreační pobyt)
  • pracoviště v blízkosti metra Stodůlky v Praze
NAVÍC budete mít svůj osobní rozpočet ve výši 48 000 Kč, a ten můžete využít dle vlastní potřeby a uvážení na:
  • až 8 dalších dní placeného volna navíc nad rámec základních 5 týdnů
  • příspěvek na volnočasové aktivity v cafeterii Benefit plus (lze čerpat na širokou oblast kultury, zdraví, cestování, sportu nebo třeba vzdělávání včetně jazykových kurzů)
  • příspěvek na penzijní a životní pojištění
Pošlete nám svůj životopis, zastavte se na kávu a pronikněte s námi do dopravy budoucnosti!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Středně zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu