Specialista řízení hmotnostních parametrů kolejových vozidel v Engineeringu

Popis pracovní pozice

Na pracovištích Engineeringu společnosti Siemens Mobility v ČR se ve spolupráci se svými kolegy v zahraničí zabýváme vývojem moderních kolejových vozidel. A to jak jejich celkovým uspořádáním, tak i návrhem dílčích systémů a řešením průřezových vlastností. Vytváříme inovativní produkty v oboru vozidel městské dopravy i železniční dopravy - zejména regionální a vysokorychlostní jednotky.

Aplikaci nové techniky nevnímáme jako cíl, ale jako nástroj k dosažení cíle, kterým je nejvyšší užitná hodnota a bezpečnost vozidel. Abychom ji dosáhli, musíme naše vozidla navrhovat tak, aby dosáhla optimálních hmotnostních parametrů - aby nadměrně nezatěžovala infrastrukturu a nehrozilo jejich vykolejení.

Zveme Vás do našeho týmu k této zajímavé, přínosné a perspektivní práci. Pojďte k nám a podílejte se na struktuře a uspořádání našich vozidel.

Budete se věnovat především:
  • zajišťování managementu hmotnosti a polohy těžiště jednotlivých komponent
  • výpočtům a analýzám hmotnosti, nápravového zatížení a polohy těžiště celého vozidla/ jednotlivých vozů
  • návrhům na optimalizaci hmotnosti
  • spolupráci s odborníky napříč celým Engineeringem (CZ, DE, AT) i dodavateli na celkovém uspořádání vozidla s cílem dosáhnout požadovaných hodnot nápravového zatížení a polohy těžiště
  • pravidelnému projektovému reportingu a případně i eskalacím směrem k vedení Engineeringu
Těšit se můžete zejména na:
  • osobní podíl na vzniku inovativních typů vozidel v kolektivu erudovaných tvůrců
  • spoluzodpovědnost za kvalitu vývojových prací našich vozidel
  • spolupráci se špičkovými odborníky a vlastní odborný růst
  • mezinárodní projekty a prostředí
  • každodenní využití cizího jazyka a služební cesty do zahraničí
  • přátelský kolektiv s nadšením pro vozidla i pro společné volnočasové aktivity
  • bonus za nástup do společnosti ve výši 50 000 Kč
Vy byste měl/a mít:
  • vysokoškolské vzdělání technického směru, možno i absolvent nadšený pro kolejová vozidla
  • případně středoškolské vzdělání technického typu, ovšem se zkušenostmi
  • výborné znalosti nástroje MS Excel
  • organizační schopnosti, strukturované jednání a pečlivost
  • zájem o oblast kolejové techniky
  • aktivní znalost angličtiny a základy němčiny, případně aktivní znalost němčiny a základy angličtiny
  • prezentační a komunikační dovednosti (i v cizím jazyce)
  • znalost 3D-nástroje Creo (nebo jiného) a SAPu výhodou
  • schopnost samostatného rozhodování a zodpovědnost za vlastní rozhodnutí
Na co se u nás můžete těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáte například:
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Naleznete zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdete naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze.

Pošlete nám svůj životopis, zastavte se na kávu a pronikněte s námi do dopravy budoucnosti! :-)

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Středně zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu