Senior IT Operations Professional – aplikace ECAD

Popis pracovní pozice

Jestli chceš mít ze své práce dobrý pocit a být užitečný - přijď pracovat k nám.
Siemens Mobility je nezávisle řízená společnost, která je součástí koncernu Siemens AG. Hlavním předmětem činnosti jsou kolejová vozidla, řešení pro automatizaci a elektrifikaci železnic, systémy na klíč, inteligentní dopravní systémy a související služby.
IT oddělení odpovídá za interní IT řešení v Siemens Mobility na globální úrovni. Jeho cílem je zajistit spolehlivý a účinný chod informačních technologií na základě obchodních a tržních požadavků.
Rozhodující je tvoje osobnost a individualita. Náš tým zvyšuje výkonnost a určuje směr ve věku digitalizace.
Je to přesně to, co hledáš? Pak přijď mezi nás a sdílej svou vášeň s rozmanitým týmem, kde se můžeš aktivně podílet na utváření budoucnosti naší společnosti. Svými schopnostmi otevíráš našim zákazníkům nové možnosti. Zároveň ti nabízíme příležitost k zajímavému kariérnímu růstu v rámci nových projektů a řešení v oblasti informačních technologií pro Siemens Mobility.

V čem bude tvůj přínos?
Tým ECAD (CAE) poskytuje řešení pro naše uživatele a zajišťuje odbornou podporu pro všechny strojírenské aplikace, pomocné aplikace a související rozhraní používané v provozech Siemens Mobility.
Klíčovými prvky úspěšného provozu a vysoké spokojenosti zákazníků je zajištění nepřetržitého monitoringu procesů, poskytnutí rychlého a cíleného zásahu a hluboké znalostí a povědomí o všech řešených problémech.
Hledáme kolegu na pozici Senior IT Operations Professional, který zajistí podporu našeho IT provozu v oblasti elektrického prostředí CAD a který se díky svému nadšení a pracovním zkušenostem stane průvodcem našich obchodních partnerů na jejich cestě k digitální transformaci.

Na starosti budeš mít:
  • Budeš mít na starosti provoz a údržbu (podpora úrovně L2) elektrické CAD aplikace E3.series v rámci Siemens Mobility.
  • Budeš se podílet na poskytování služeb založených na ITIL, kdy budeš v úzkém kontaktu s našimi obchodními partnery, ostatními IT odděleními, vývojáři a poskytovateli služeb. Proto budeš samostatně jednat o změnách, uvádění nových řešení a odpovídat za další činnosti potřebné pro chod našeho prostředí ECAD.
  • Budeš spolupracovat s týmem infrastruktury, který má na starosti servery Microsoft Windows, databáze Microsoft SQL a základní síťové komponenty.
  • V rámci našeho týmu se budeš zabývat všemi provozními aspekty služby ECAD a zajišťovat i její neustálé zlepšování.
  • Budeš plánovat a uvádět nové verze E3.series a příslušná PLM rozhraní na naší serverové infrastruktuře.
  • Budeš vést znalostní databáze včetně dokumentace o koncových uživatelích a testovat, schvalovat a zavádět nové funkce tohoto nástroje.
V ideálním případě bys měl/a mít:
  • Úspěšně absolvované studium v oboru informatiky, elektrotechniky nebo srovnatelnou kvalifikaci
  • Ideální je znalost elektrotechniky a silnoproudé elektrotechniky (E3.series)
  • Předchozí zkušenosti s poskytováním služeb na bázi ITIL. Během pracovní praxe jsi získal/a znalosti o každodenním provozu v oblasti IT se zaměřením na řízení služeb a poradenství v kontextu CAE prostředí
  • Ideální jsou i znalosti základních vývojářských prostředí (např. VBS, .NET).
  • Rozumíš PLM, webovým řešením, cloudu a databázím (zejména MSSQL)
  • Díky komunikačním a prezentačním dovednostem dokážeš prezentovat technické otázky jasně a srozumitelně
  • Máš dovednosti v oblasti správy služeb, správy verzí a metod popisujících procesy a máš zkušenosti s jejich realizací v praxi; vhodné jsou příklady z praxe a pracovní postupy.
  • Ochotu cestovat (zhruba 20 % času)
  • Plynulou znalost angličtiny
  • Dokážeš se sám/sama motivovat a máš proaktivní zákaznický přístup
Na co se u nás můžeš těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáš například:
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizuješ (mezi 10-14 hod. bys měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžeš využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Nalezneš zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdeš naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze.

Chceš se stát součástí týmu Siemens Mobility? Pak neváhej a zašli nám svůj životopis v angličtině!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Středně zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu