Senior Java Developer for Train IT Applications

Popis pracovní pozice

Vítejte v Train IT!
Už jste si někdy při jízdě vysokorychlostním vlakem, například v německém ICE nebo pražském metru, říkali, proč občas máte mobilní připojení, a jindy se internet ztrácí? Sledovali jste světelné cedule ve vlaku s informacemi o další zastávce?  Moderní vlaky jsou informačními technologiemi přímo nabité: využívají IP sítě, digitální kamery, bezdrátové přístupové body, videostreaming, veřejné hlásicí systémy, systémy pro počítání cestujících a mnohé další. Jsme tým Siemens Mobility Train IT a vyvíjíme nové IT platformy pro moderní vlaky. Přidej se k nám a pomoz nám vytvářet železniční vozidla budoucnosti!

Čemu se budeš věnovat podrobněji:
  • Budeš členem agilního mezinárodního vývojářského týmu
  • Budeš navrhovat softwarové moduly
  • Budeš psát čisté produktové kódy na základě testů
  • Budeš vyvíjet automatizované integrační testy
  • Budeš se podílet na fázi zavádění vlaků do provozu přímo na místě (cestování až 5 % pracovní doby)
Co potřebuješ, aby ses stal/a členem týmu?
  • Alespoň 3 roky praxe s vývojem v prostředí Java (Java 8 a výše)
  • Alespoň 1 rok praxe s JavaScript/TypeScript, HTML a CSS
  • Pokročilou znalost Linux a Docker
  • Pracovní znalost Jenkins a Git včetně modelů větvení
  • Alespoň 2 roky praxe se Scrum/Kanban a CI/CD, TDD nebo XP
  • Plynulou znalost angličtiny
Jaké znalosti a zkušenosti budou tvojí výhodou
  • Znalost frameworků komponentů Java, zejména OSGi
  • Praxe v oblasti práce se Spring (Boot), Angular 2+
  • Zkušenosti s SonarQube a Gradle
  • Zkušenosti v oblasti železniční dopravy
  • Znalost německého či jiného jazyka
Na co se u nás můžeš těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáš například:
  • odměnu za nástup ve výši 50.000 Kč
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizuješ (mezi 10-14 hod. bys měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžeš využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Nalezneš zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdeš naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze.

Chceš se stát součástí týmu Siemens Mobility? Pak neváhej a zašli nám svůj životopis v angličtině!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Středně zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu