Místní nákupčí s němčinou - Nepřímý nákup se zaměřením na IT

Popis pracovní pozice

Na této pozici budete zajišťovat nákup místních nepřímých požadavků pro německé lokality v souladu s komoditní a dodavatelskou strategií společností Siemens Mobility. Konkrétně se bude jednat o nákup zboží a služeb v oblasti provozní údržby a infrastrukturních služeb.

Navíc budete technicky odpovědným kupujícím za nákup vlastních IT požadavků, na které se nevztahují rámcové smlouvy (hardware, software, IT služby atd.). Budete prvním kontaktním místem pro naše IT a budete spolupracovat také s komoditním managementem IT-Horizontal.

Co vás v téhle roli čeká?

  • Vytváření poptávek, získávání srovnávacích nabídek a nezávislé vyjednávání s cílem optimalizace situace nákupu v dané lokalitě.
  • Aktivní implementace komoditních a dodavatelských strategií v dané lokalitě.
  • Optimální zpracování nákupu prostřednictvím úzké koordinace se spotřebitelem a neustálého zlepšování interních procesů.
  • Implementace a aplikace definovaných metod a procesů (P2P, směrnice pro zadávání zakázek, IT systémy) a dokumentace úspěšnosti nákupu v našem Reporting toolu.
  • Stakeholder Management: Aktivní komunikace se všemi partnery za účelem implementace preferovaných strategií dodavatelů do procesů objednávek, jakož i pravidelné kontakty a školení partnerů v oblasti nákupních rad ohledně dodavatelů, procesů a pokynů.
Oblasti činnosti specifické pro IT:
  • Poradenství v nákupním procesu, realizace nabídek, vyjednávání smluv
  • Zajištění zpracování IT-Horizontálních objednávek v souladu se zákonem a pokyny
  • IT stakeholder management

Co potřebujete pro to, stát se členem týmu?

  • Zkušenosti v oblasti nákupu nepřímého materiálu, zejména nákupu IT
  • Znalost smluvního práva a obchodní znalosti
  • Silné vyjednávací a komunikační dovednosti pro komunikaci s interními zákazníky a dodavateli
  • Velmi dobrá znalost němčiny (B2 nebo vyšší)
  • Vlastní iniciativa v rozsahu stanovených úkolů a schopnosti pracovat v týmu
  • Zkušenosti s řízením dodavatelů
  • Znalost nástrojů a procesů souvisejících s nákupem (SAP, SRM)
  • Pokročilou znalost MS Office Suite (PowerPoint, Word a Excel)
Na co se u nás můžete těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáte například:
  • odměnu za nástup ve výši 15.000 Kč
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Naleznete zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdete naše kanceláře? V Ostravě na ul. Hornopolní.

Pošlete nám svůj životopis, zastavte se na kávu a pronikněte s námi do dopravy budoucnosti! 🙂

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu