Absolvent s elektrotechnickým zameraním

Job Description

Si absolvent s elektrotechnickým zameraním?

Hľadáš si po škole svoju prvú vysnívanú prácu?

Nastúp na svoju hviezdnu dráhu v Siemens Mobility! Hľadáme ľudí, ktorí s nami budú projektovať železničnú dopravu pre celý svet, máme otvorených viacero pozícií pre absolventov bez praxe, pričom všetko potrebné Ťa naučíme.

Tvojou náplňou práce v našom Inžinierskom centre bude:

  • Projekcia dát v oblasti riadiacich systémov prevádzky koľajovej dopravy pre železničné zabezpečovacie systémy
  • Konfigurácia hardverovej a softvérovej časti systému používaného na riadenie hromadnej mestskej a prímestskej koľajovej dopravy
  • Testovanie navrhnutého riešenia

Čo robíme?

Spoločnosť Siemens Mobility v Žiline pôsobí v oblasti hardvérovej a softvérovej projekcii stavadiel. Naše Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Znie to komplikovane? Nemaj strach! Všetko ti dôkladne vysvetlia odborníci z praxe prostredníctvom školení, ktoré umožnia rozvoj a zapracovanie sa do témy aj bez predchádzajúcich skúseností a znalostí zabezpečovacej techniky.

Zamestnanecké výhody, benefity

  • Flexibilná pracovná doba a možnosť pracovať z domu (home office)
  • Wellbeing program (balans medzi súkromným a pracovným životom, možnosť konzultácií s odborníkmi pri rôznych životných situáciách)
  • Extra voľné dni (bridge days, sick days)
  • Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
  • Dlhodobý pracovný úväzok v stabilnej medzinárodnej spoločnosti s históriou a dobrým menom
  • Práca v medzinárodných tímov a možnosť cestovania
  • Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
  • Mladý dynamický kolektív so zárukou zábavy a skvelých teambuildingov.

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

  • nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
  • vysokoškolské I. stupňa
  • vysokoškolské II. stupňa
  • vysokoškolské III. stupňa
Vzdelanie v odbore:
Technické/elektrotechnické
Jazykové znalosti:
Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (A2/B1) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B1)
Pozícia je vhodná pre absolventa:
Áno
Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • Spoľahlivosť, organizovanosť
  • Prehľad v informačných technológiách
  • Analytické a kritické myslenie
  • Záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí
Inzerujúca spoločnosť

Písal sa rok 2010, keď padla prvá zmienka o Inžinierskom centre v Žiline. Áno, počítaš správne, už je to 11 rokov!

Jedenásť rokov plných tvrdej a poctivej práce, ale zároveň nezabudnuteľných zážitkov, nových priateľstiev a zábavy.

Dnes v Inžinierskom centre v Žiline pracuje viac ako 500 špecialistov, ktorí poskytujú služby v oblasti softvérového a hardvérového inžinieringu riadiacich a zabezpečovacích systémov železničnej dopravy.

V našom centre sa projektujú, testujú a zavádzajú do praxe moderné riešenia v riadení medzimestskej i mestskej koľajovej dopravy nielen na Slovensku, ale predovšetkým pre zahraničných zákazníkov. Produkty, s ktorými naši zamestnanci pracujú môžeme rozdeliť do troch hlavných oblastí železničnej zabezpečovacej techniky: elektronické stavadlá, operačné a dohľadové systémy a vlakové zabezpečovače.

Youtube Video

Organization: Siemens Mobility

Company: Siemens Mobility, s.r.o.