DevOps Engineer – OD

A Siemens Mobility Kft. K+F központjában, a XI. kerületi Infoparkban olyan projekteken dolgozunk, melyek biztosítják a zavartalan, fenntartható, megbízható és biztonságos közlekedést.

A projektről: Az Obstacle Detection egy vasúti akadályfelismerő rendszer, ami több szenzor segítségével folyamatosan pásztázza a vonat haladási irányában lévő objektumokat és jelez, ha az objektum a vonat űrszelvényébe vagy elsodrási zónájába esik. Ez a projekt az önvezető vasút kifejlesztésének irányába megtett egyik legfontosabb lépés. A helyi csapatunk hozzájárul ehhez tooling, kódminőség és middleware kommunikációs megoldásokkal.

A csapat tagjaként az alábbi feladatok várnak rád:
  • C++-ban írt beágyazott szoftver CI/CD (gitlab) pipeline-jainak létrehozása, karbantartása.
  • Docker image-k karbantartása és továbbfejlesztése.
  • Tool-ok kidolgozása a fejlesztés minőségének elemzésére és mérésére: quality gate-k, branching policy-k létrehozása, statisztikák gyűjtése a fejlesztési folyamat mérőszámairól.
  • Együttműködés a németországi csapattal.

Te vagy az ideális jelölt, ha:
  • van legalább 1+ éves releváns szakmai tapasztalatod,
  • jártas vagy Python programozásban,
  • erős Linux ismerettel rendelkezel,
  • magabiztosan beszélsz angolul,
  • precíz vagy, jó a problémamegoldó képességed és hatékonyan dolgozol csapatban.

Az alábbiakkal találkozhatsz még a projekten, előny, ha már van tapasztalatod valamelyikkel:
  • Container building tapasztalat (Docker)
  • CI scripting (Gitlab, Github, Jenkins),
  • C++ package management ismerete.

Mi az amit mi biztosítunk?
  • Egy családbarát munkahelyet, kötetlen munkaidővel, rugalmas hozzáállással.
  • Stresszmentes környezetet, ahol nagy hangsúlyt kap a work-life balance.
  • Fejlődési lehetőségeket, egyéni tréning kerettel, kidolgozott karrierúttal.
  • Fontos számunkra az egészséged, többek közt élet-és egészségbiztosítással óvunk.
  • Ergonomikus munkakörnyezetet biztosítunk számodra, ezzel is kényelmessé téve a min. heti 3 napos irodai munkavégzést.
  • A felsoroltak mellett egy több mint 20 elemből álló béren kívüli juttatási csomaggal várunk.

Organization: Siemens Mobility

Company: Siemens Mobility Kft.