Junior Cloud Engineer (brigáda)

Popis pracovní pozice

Jestli chceš mít ze své práce dobrý pocit a být užitečný - přijď pracovat k nám.
Siemens Mobility je nezávisle řízená společnost, která je součástí koncernu Siemens AG. Hlavním předmětem činnosti jsou kolejová vozidla, řešení pro automatizaci a elektrifikaci železnic, systémy na klíč, inteligentní dopravní systémy a související služby.
IT oddělení odpovídá za interní IT řešení v Siemens Mobility na globální úrovni. Jeho cílem je zajistit spolehlivý a účinný chod informačních technologií na základě obchodních a tržních požadavků.
Rozhodující je tvoje osobnost a individualita. Náš tým zvyšuje výkonnost a určuje směr ve věku digitalizace.
Je to přesně to, co hledáš? Pak přijď mezi nás a sdílej svou vášeň s rozmanitým týmem, kde se můžeš aktivně podílet na utváření budoucnosti naší společnosti. Svými schopnostmi otevíráš našim zákazníkům nové možnosti. Zároveň ti nabízíme příležitost k zajímavému kariérnímu růstu v rámci nových projektů a řešení v oblasti informačních technologií pro Siemens Mobility.

V čem bude tvůj přínos?
Nenech si ujít příležitost získat zkušenosti s cloudovými technologiemi již během vysokoškolského studia. Náš  tým Cloud podpory 2. úrovně hledá nového/ou člena/ku, který/á se k nám připojí jako junior Cloud Engineer a pomůže nám zajistit expertní podporu pro Cloud Migration and Operation ve společnosti Siemens Mobility.

Čemu se budeš podrobněji věnovat?
  • Budeš k ruce cloud architektovi při jeho každodenní činnosti a zároveň se budeš podílet na vývoji skriptů, testování, integraci, nasazení a monitoringu.
  • Při své práci budeš odpovídat za koordinaci činností s oddělením Engineeringu, specializovanými IT odděleními, externími vývojáři a dodavateli.
  • Čas od času budeš muset kódovat od samého počátku nebo aktualizovat stávající řešení. Proto je nutné umět alespoň základy programovacích jazyků pro vývoj softwaru.
  • Budeš mít příležitost naučit se, jak se řídí projekty a zjistíš v praxi co je to DevOps. Budeš součástí nového IT projektu a budeš mít možnost přicházet s novými nápady.
Co musíš umět, aby ses mohl/a stát součástí našeho týmu?
  • Studuješ informatiku, strojírenství nebo podobně zaměřený obor
  • Máš základní znalosti o AWS nebo Azure Cloud a skriptovacích jazycích
  • Máš již nějaké zkušenosti s Terraform, GITCode a PowerBash nebo se je chceš naučit
  • Umíš komunikovat, řešit problémy a dokážeš se rychle učit nové věci
  • Bez problému se domluvíš anglicky – u nás se komunikuje v angličtině každý den
  • Měl/a bys být schopný/á týdně odpracovat přibližně 20 hodin
Na co se u nás můžeš těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáš například:
  • flexibilní pracovní dobu upravenou dle tvého rozvrhu
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a školy
  • příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • kartu Multisport či ActivePass za zvýhodněnou cenu
Kde najdeš naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze.

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Student

Typ pozice: Na částečný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu