SW Test Architect / Manager (Test Automation)

Popis pracovní pozice

Jsme R&D centrum sídlící v Praze a naším úkolem je vyvíjet novou generaci zařízení pro řízení železniční dopravy. Téma modernizace železničních tratí rezonuje celým světem a my mu umíme nabídnout moderní digitalizovaná řešení jako je např. distribuovaná síť řídicích modulů železnice, vlaková palubní zařízení nebo zcela nová koncepce železničního přejezdu.

Jak vypadá naše R&D?

Naše pražské oddělení se skládá z více než 100 vývojářů, testerů a dalších expertů. Vyvíjíme SW i HW produkty, za které plně zodpovídáme. Vedeme a realizujeme kompletní vývojový cyklus produktu – od konceptů architektury až po finální validaci a uvedení do sériové výroby.

Jak vypadá váš budoucí tým?

Náš tým tvoří cca 15 lidí. Naším cílem je vyvinout elementy decentralizovaného systému zabezpečovací techniky. Tyto element splňují nejvyšší požadavky jak na bezpečnost jako takovou (SIL 4), tak i na kybernetickou bezpečnost (SL3). Naše aplikace jsou psány v C++ a máme plně zavedený CI/CD proces.

Co bude vaším úkolem?

  • Plánovat, koordinovat a být zodpovědný za testování SW na produktu
  • Navrhnout, vyvinout a udržovat automatické testy na základě analýzy softwarových a systémových požadavků
  • Definovat testovací strategii v souladu s vývojový procesem SW
  • Vybudovat a upravovat testovací prostředí
  • Vyhodnocovat a udržovat QA metriky
  • Analyzovat výsledky testů a spolupracovat s vývojáři na odstranění nalezených chyb
  • Úzce spolupracovat s architekty, vývojáři, testery a projekt manažerem
  • Vytvářet potřebnou dokumentaci

Co potřebujete pro to, stát se členem týmu?

  • Umíte vyvíjet v C++
  • Zkušenost s testováním SW
  • Výborné analytické myšlení
  • Domluvíte se anglicky (schůzky, dokumentace v angličtině)
  • Skutečné zaujetí pro kvalitu

Co oceníme, pokud máte navíc?

  • znalost scriptovacích jazyků
  • znalost Git/GitLab, DOORS, CppUTest
  • zkušenost s CI/CD

Na co se u nás můžete těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáte například:
  • odměnu za nástup ve výši 50.000 Kč
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Naleznete zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdete naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze.

Pošlete nám svůj životopis, zastavte se na kávu a pronikněte s námi do dopravy budoucnosti!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu