Inżynier/ka ds. Rozwiązań - inteligentne budynki/wydajność energetyczna

Job Description

Kto projektuje Twoją przyszłość? Ty.

Szukasz kariery, w której możesz pokazać swoje umiejętności techniczne i pasję do rozwiązywania problemów, aby zapewnić swoim klientom możliwość pracy w wygodnym, bezpiecznym i energooszczędnym środowisku?

Dołącz do drużyny Siemens! Uznaną przez Fortune za najbardziej podziwianą firmę roku 2020!

Nasza kultura.

W Siemens ważna jest dla nas sprawczość i wpływ. Uważamy że połączenie rozwoju, autonomii i przynależności do grupy są podstawą sukcesu. Mogę i działam to nasze motto. Umożliwiamy łączenie realizacji swoich pasji z pracą. Wszyscy budujemy kulturę własności, w której każdy z nas bierze osobistą odpowiedzialność za sukces naszej firmy. Umożliwiamy Tobie działać jako właściciel, w realizowaniu zadań i wprowadzaniu innowacji, aby odnieść sukces. Komunikujemy się otwarcie i szczerze, aby uczyć się na naszych porażkach i świętować nasze sukcesy. Często doceniamy osiągnięcia indywidualne i zespołowe. Inwestujemy w członków naszego zespołu, oferując szeroki wachlarz możliwości rozwoju wewnętrznego i zewnętrznego.

Czym będziesz się zajmował w Siemens Smart Infrastructure?

Nasze inteligentne budynki pomagają tworzyć wydajne, bezpieczne, efektywne energetycznie i odpowiedzialne środowiska. Naszym celem nie jest ulepszanie budynków lecz tworzenie doskonałych miejsc, które poprawiają życie ludzi. Na tym stanowisku będziesz zarządzał ryzykiem gwarancyjnym, monitorował i swoimi działaniami wpływał na efektywność energetyczną oraz koszty operacyjne w obiektach klienta w stosunku do istniejącego stanu wyjściowego. Będziesz śledzić oszczędności i ryzyko związane z gwarancją efektów energetycznych, monitorować koszty operacyjne i raportować wyniki klientom, zapewniając jednocześnie wsparcie w rozwiązywaniu ich problemów.

Kogo szukamy?

Siemens Smart Infrastructure poszukuje inżyniera z doświadczeniem w zakresie monitorowania i analizowania zużywanej energii w budynkach, aby dołączyć do naszego zespołu w dziale Efektywności Energetycznej (EPS) w celu wsparcia naszych portfeli rozproszonych systemów energetycznych oraz wydajności i zrównoważonego rozwoju budynków. Inżynier ds. Rozwiązań będzie członkiem naszego zespołu tworzącego Centrum Zarządzania Energią i będzie odpowiedzialny za pomiary i weryfikację oszczędności energii dla krajowych klientów. Wybrany kandydat będzie rozwijał  praktyczną wiedzę z zakresu budowy systemów HVAC i automatyki, zdalnego pomiaru oraz analizy danych.

Zakres obowiązków:

  • Utrzymywanie dobrych relacji z Klientem.
  • Zarządzanie i nadzorowanie obowiązującymi w Umowach zobowiązaniami.
  • Monitorowanie krytycznych punktów pomiarowych urządzeń HVAC, licznikami mediów i systemów monitorowania energii.
  • Czuwanie nad jakością danych energetycznych pozyskiwanych z obiektów, gromadzonych w chmurze.
  • Wykorzystanie narzędzia Siemens Navigator, platformę Siemens do monitorowania energii i analizy danych, aby zapewnić zautomatyzowaną, opartą na chmurze analizę
  • Dostrojenie i optymalizacja systemów klienta celem osiągnięcia zagwarantowanych efektów energetycznych
  • Sporządzanie okresowych raportów zużycia energii i ich prezentacja.
  • Doradztwo w zakresie sposobów ograniczenia strat energii w budynkach, prowadzenie cyklicznych szkoleń i prezentacji z zakresu działań energooszczędnych,
  • Współpraca z innymi działami Siemens w zakresie wsparcia przygotowania optymalnych pod względem energetycznym rozwiązań dla nowych i aktualnych klientów.

W sukcesie pomogą Tobie kompetencje:

  • Umiejętność rozwiązywania problemów, wytrwałość w doprowadzaniu zadań do końca, decyzyjność
  • Nastawienie na współpracę w zespole
  • Praktyczną znajomość programów MS Office (szczególnie Ms Excel)
  • Praktyczna wiedza z zakresu systemów oświetleniowych, elektrycznych, HVAC, automatyki budynków.
  • Zdolności analityczne i statystyczne z praktyczną znajomością obliczeń energetycznych.
  • Znajomość standardów International Performance Measurement & Verification Protocol (IPMVP)
  • Preferowane doświadczenie w zdalnym pomiarze energii, audytach energetycznych budynków i/lub uruchomień systemów automatyki
  • Wymagane umiejętności komunikacji w języku angielskim

  • Udział w ciekawych, innowacyjnych projektach realizowanych przez Siemensa,
  • Możliwość pracy z najnowocześniejszymi technologiami w międzynarodowych projektach,
  • Przyjazną atmosferę pracy w stabilnej organizacji z kulturą organizacyjna opartą na zaufaniu, odpowiedzialności i szacunku.
  • Możliwość ciągłego rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań zawodowych poprzez udział w ciekawych projektach i szkoleniach,
  • Pakiet benefitów dodatkowych (m.in. pracowniczy proopieka medyczna, ubezpieczanie na życie, dofinansowanie do karty MultiSport, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, ) karta lunchowa oraz dodatkowe dni wolne.

Siemens jest Pracodawcą Równych Szans

Gdybyśmy wszyscy myśleli w ten sam sposób, nigdy nie stworzylibyśmy nic nowego. Wiemy, że tworząc zróżnicowane środowisko pracy, mamy realny wpływ na sukces naszej firmy, dlatego zachęcamy do aplikowania Kandydatów z różnych środowisk (o różnych doświadczeniach i podejściach). Tworząc przyjazne i otwarte środowisko pracy, dbamy by na każdym etapie naszych działań wspierać kulturę różnorodności. Wszyscy aplikujący Kandydaci będą oceniani pod kątem ich kompetencji, wiedzy i umiejętności.

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Early Professional

Job Type: Full-time