Junior IT Servis Specialist

Popis pracovní pozice

Náš každodenní život v Siemens Mobility se točí kolem vlaků, železnic a dopravní infrastruktury. Měníme svět železniční dopravy. Doprava budoucnosti nabírá na důležitosti, přibývají nové projekty a rosteme i my - v České republice je nás už více než 800!

Jak vypadá Váš budoucí tým?
V současnosti Váš budoucí tým čítá tři kolegy, ke kterým vzhledem k rostoucímu počtu zaměstnanců, hledáme kolegu/kolegyni.
Budete se věnovat IT podpoře na dvou našich pražských pobočkách Siemens Mobility, tím pádem bude Váš týden velmi pestrý. Tři dny v týdnu byste podporoval/a tým zhruba 50 kolegů a kolegyň na DEPU Kačerov. Zbylé dva dny byste se věnoval/a aktivitám na centrále na Stodůlkách, kde by se jednalo o podporu pro zhruba 400 zaměstnanců.

Co Vás v téhle roli čeká?
Vaším denním chlebem bude:
  • podpora standardních IT služeb
  • správa mobilních služeb (starost o mobily, podpora a instalace aplikací)
  • správa firemních tiskáren (tonery, systémové nastavení aj.)
  • instalace a správa firemního SW a HW
  • plánování a distribuce IT hardwaru a příslušenství (práce s interním systémem OneSRM, řešení tiketů MyIT apod.)
  • inventarizace IT majetku (převody, obnova majetku aj.)
  • dokumentace stávající IT infrastruktury a zpracování návrhů změn
  • organizace vstupních a standardních interních IT školení
  • IT podpora aplikací v businessu (např. Microsoft M365)
  • správa serveru odštěpného závodu (spolu s jedním z dalších kolegů)
Co potřebujete pro to, stát se členem týmu?
  • SŠ nebo VŠ vzdělání (ideálně směr informačních technologií)
  • předchozí zkušenost v oblasti IT podpory a servisu
  • velmi dobrou orientaci v Microsoft 365
  • nadšení pro nové technologie a přehled o aktuálním dění v IT světě
  • analytické myšlení
  • angličtinu na komunikativní úrovni (orientace v dokumentech, emailová komunikace, občasné telefonické rozhovory)
Na co se u nás můžete těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáte například:
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Naleznete zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdete naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze / na Depu Kačerov.

Pošlete nám svůj životopis, zastavte se na kávu a pronikněte s námi do dopravy budoucnosti!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Začínající profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu