Vedoucí týmu pro aplikace Train IT

Popis pracovní pozice

Každý den ovlivňujeme životy statisíců cestujících. Naším plně automatizovaným metrem se můžete projet ve Vídni, vysokorychlostním vlakem pak např. na přímém spoji mezi Londýnem a Amsterdamem. S nejrychlejší lokomotivou světa Taurus se často můžete potkat i na české železnici.

Tvorbou energeticky nenáročných bezemisních dopravních systému přispíváme k plnění cílů ČR, EU i světa v oblasti energetiky, klimatu a životního prostředí. Mezi vývojové projekty v ČR tak patří např. vozidla s bateriovým či vodíkovým pohonem.

Jak vypadá váš budoucí tým?

Tým Train IT Applications vyvíjí nejrůznější aplikace, jako jsou například informační systém pro cestující, asistenční systémy pro strojvůdce, počítání cestujících na palubě nebo systémy průmyslových kamer ve vlacích Siemens. Tým aktuálně tvoří deset více i méně zkušených softwarových vývojářů, kteří pracují hlavně s jazyky Java a C/C++. Pracujeme agilně a dodáváme software s inovativními funkcemi a veškerými atributy kvality požadovanými v železniční dopravě.

Co bude vaším úkolem?

Jako nový vedoucí týmu budete odpovídat za řízení týmu vývojářů a aktivně se podílet na jednom či více projektech. Řízení lidí představuje přibližně 30 % Vaší pracovní doby.

  • Převzít vedení a odpovědnost za tým vývojářů a poskytnout jim jasnou vizi a účel pro práci na projektech a zároveň vytvářet pozitivní atmosféru a motivovat tým
  • Koučovat členy týmu za účelem zlepšení jejich programovacích dovedností a zajištění kvality produktu
  • Nabírat nové členy týmu a vytvářet plány rozvoje zaměstnanců
  • Stanovit cíle jednotlivým členům týmu a vést je směrem k jejich dosažení
  • Plánovat a dohlížet na přenos projektů z Německa nebo Rakouska do České republiky
  • Jít příkladem a aktivně se podílet na našich projektech vývoje softwaru (Java, C/C++, C#)

Co potřebujete pro to, stát se členem týmu?

  • VŠ vzdělání v IT je výhodou (ale Vaše CV nezamítneme jen protože nemáte titul)
  • Zkušenosti s vedením týmu softwarových inženýrů (min. 5 lidí)
  • Více než 5 let zkušeností jako vývojář softwaru, nejlépe v oblasti Java, C/C++ nebo C#
  • Dokážete doložit zkušenosti s vývojem produktu nebo aplikace ve výzkumu a vývoji
  • Zkušenosti s kompletním cyklem vývoje softwaru
  • Pracovní znalost Git nebo Subversion, včetně modelů větvení
  • Vynikající komunikační a interpersonální dovednosti: dokážete jasně a stručně komunikovat s týmem, vedením a dalšími zúčastněnými stranami
  • Umíte motivovat a podpořit tým, aby ze sebe vydal to nejlepší
  • Proaktivní přístup a schopnost převzít odpovědnost
  • Plynulá znalost angličtiny, protože u nás ji používáme denně
  • Znalost němčiny výhodou
  • Zkušenosti v oblasti železniční dopravy výhodou
Na co se u nás můžeš těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáš například:
  • odměnu za nástup ve výši 100.000 Kč
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizuješ (mezi 10-14 hod. bys měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžeš využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Nalezneš zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdeš naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze.

Chceš se stát součástí týmu Siemens Mobility? Pak neváhej a zašli nám svůj životopis v angličtině!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu