Specjalista ds. Serwisu sterowań numerycznych CNC SINUMERIK

Do pionu Digital Factory Customer Services poszukujemy osoby na stanowisko Specjalisty ds. Serwisu sterowań numerycznych CNC, która będzie odpowiedzialna za realizację usług związanych z serwisem i uruchamianiem maszyn wyposażonych w sterowania CNC SINUMERIK.

Świadczymy usługi serwisu u klienta na terenie całego kraju. Opieką serwisową jest objęta szeroka paleta systemów Siemensa. Zakres naszych usług to m.in.: lokalizacja usterek, wymiana uszkodzonych elementów, instalacja oprogramowania, analiza programu PLC, archiwizacja danych, optymalizacja napędów, przeglądy okresowe.

Jaki będą Twoje zadania?

  • Serwisowanie maszyn wyposażonych w sterowania CNC SINUMERIK u klientów końcowych (lokalizacje usterek, wymiana podzespołów, optymalizacja pracy maszyny)
  • Prace związane z projektowaniem i uruchamianiem sterowań i napędów
  • Tworzenie schematów elektrycznych dla modernizowanych maszyn
  • Podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach, warsztatach oraz korzystanie z dostępnych materiałów.
  • Doradztwo i dobór właściwych dla oczekiwań klientów rozwiązań.
  • Pełnienie dyżurów serwisowych dla klientów z umowami serwisowymi

Jakie wymagania musisz spełnić, aby ubiegać się o tę pracę?

  • Wykształcenie wyższe techniczne, preferowane w zakresie elektroniki / automatyki przemysłowej / robotyki,
  • Min. 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • Podstawowa znajomość sterowników SIMATIC,
  • Znajomość układów napędowych SMODRIVE, SINAMICS
  • Znajomość oprogramowania Step 7, TIA Portal, STARTER, EPLAN,
  • Dobra znajomość sterowań CNC – mile widziana znajomość sterowań CNC SINUMERIK,
  • Podstawowa znajomość technologii obróbki CNC (G-code, ISO)
  • Podstawowa znajomość przemysłowych sieci informatycznych,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Zorientowanie na wyniki oraz dobre umiejętności analityczne,
  • Znajomość języka angielskiego minimum na poziomie komunikatywnym (w tym języka technicznego),
  • Prawo jazdy kat. B oraz gotowość do częstych podróży służbowych na terenie kraju.

Co możemy Ci zaoferować?

  • Zapewniamy przyjazną atmosferę pracy w stabilnej firmie, w zespole doświadczonych profesjonalistów,
  • Dostęp do innowacyjnych technologii w zakresie CNC
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia w Niemczech, oraz dostęp do sprzętu szkoleniowego w biurze w Bielsku-Białej
  • Niezbędne narzędzia pracy (w tym samochód służbowy),
  • Motywacyjny system wynagradzania i atrakcyjny pakiet benefitów (m.in: system kafeteryjny – karta Multisport, bilety do kina/teatru/koncerty, zakupy, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dodatkowe płatne dni wolne, karta lunchowa, karta kredytowa, dofinansowanie urlopu wypoczynkowego, vouchery na Święta Bożego Narodzenia).

Jak do nas dołączyć?

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV

Organization: Digital Industries

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Mid-level Professional

Job Type: Full-time