Specjalista/ka ds. Ryzyka Kredytowego

W Siemensie tworzymy  przyszłość oferując naszym  klientom innowacyjne rozwiązania także
w zakresie finansowania. Spółka Siemens Finance specjalizuje się w finansowaniu maszyn i urządzeń (leasing) co umożliwia przedsiębiorstwom dostęp do najnowocześniejszej technologii i rozwój. Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego (f/m). Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za proces analizy ryzyka kredytowego w zespole dedykowanym do dużych ekspozycji w Pionie Ryzyka.

Jakie będą Twoje zadania?

  • Ocena zdolności kredytowej oraz podejmowanie decyzji w zakresie średnich i dużych przedsiębiorstw oraz projektów strukturyzowanych;
  • Akceptacja podmiotów pośredniczących w transakcji;
  • Ocena sytuacji formalno -prawnej, płynności itp.;
  • Nadawanie ratingów oraz podejmowanie decyzji w zakresie swoich delegacji oraz procedur;
  • Przygotowywanie aplikacji leasingowych oraz rekomendacji  na Komitet Kredytowy;
  • Sporządzanie procedur w obszarze procesu ryzyka;
  • Uczestnictwo w projektach interdyscyplinarnych z ramienia Pionu  Ryzyka;

Jakich umiejętności potrzebujesz, aby tworzyć z nami przyszłość?

  • wykształcenia wyższego, preferowane studia o profilu ekonomicznym,
  • min 5-letniego doświadczenia na stanowisku wymagającego kompetencji analizy kredytowej (min 3-letnie w instytucji leasingowej);
  • biegłej znajomości języka angielskiego oraz umiejętności współpracy w środowisku międzynarodowym;
  • dobrej znajomość pakietu MS Office (szczególnie Word, Excel),
  • znajomości  systemów leasingowych (WEB, LEO) będzie dodatkowym atutem;
  • samodzielności, dobrej organizacji pracy oraz otwartości na nowe rozwiązania.

●       Stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

●       Dogodna lokalizacja nowoczesnego biura przy Dworcu Wschodnim (daleko od „Mordoru”), a aktualnie możliwość pracy zdalnej;

●       Bogaty pakiet benefitów, między innymi:

o   prywatna opieka medyczna

o   ubezpieczenie na życie

o   karta Multisport

o   dodatkowe, płatne dni wolne w ramach „Bridge days”

o   dofinansowanie do posiłków...

...I wiele innych!

Siemens jest Pracodawcą Równych Szans

Gdybyśmy wszyscy myśleli w ten sam sposób, nigdy nie stworzylibyśmy nic nowego. Wiemy, że tworząc zróżnicowane środowisko pracy, mamy realny wpływ na sukces naszej firmy, dlatego zachęcamy do aplikowania Kandydatów z różnych środowisk (o różnych doświadczeniach i podejściach). Tworząc przyjazne i otwarte środowisko pracy, dbamy by na każdym etapie naszych działań wspierać kulturę różnorodności. Wszyscy aplikujący Kandydaci będą oceniani pod kątem ich kompetencji, wiedzy i umiejętności.

Osoby zainteresowane prosimy o aplikowanie on-line za pośrednictwem przycisku „Aplikuj”.

Organization: Siemens Financial Services

Company: Siemens Finance Sp. z o.o.

Experience Level: Experienced Professional

Job Type: Full-time