Business analytik

Popis pracovní pozice

Jestli chcete mít ze své práce dobrý pocit a být užitečný – přijďte pracovat k nám

Siemens Mobility je nezávisle řízená společnost, která je součástí koncernu Siemens AG. Již více než 160 let jsme předním poskytovatelem dopravních řešení a neustále zlepšujeme své portfolio produktů a služeb v oblasti železničních vozidel, železniční automatizace a elektrifikace, systémů na klíč, inteligentních dopravních systémů a dalších souvisejících služeb. Díky digitalizaci pomáháme provozovatelům dopravních systémů po celém světě zavádět inteligentní infrastrukturu, trvale zvyšovat hodnotu po celou dobu životnosti a v neposlední řadě tak zlepšovat spokojenost a služby pro cestující a garantovat dopravní dostupnost. Ve fiskálním roce 2020 končícím 30. září 2020 vykázala bývalá divize Siemens Mobility tržby ve výši 9,1 miliardy eur a po celém světě zaměstnávala na 38.500 lidí.

Náš globální IT tým slouží jako podpora pro náš byznys a poskytuje inovativní a špičkové IT služby. Nová IT organizace zaměřená na obchodní služby vznikla v roce 2019. Aktuálně trvale rozšiřujeme náš globální IT tým. Pro další rozvoj týmu v Německu hledáme zkušeného IT business analytika, který se bude podílet na řízení našich globálních komerčních projektů a řešení pro reportování.

Organizace Mobility IT získala v roce 2019, 2020 i 2021 ocenění CIO100 Award jako jedna z nejlepších IT organizací na světě. Tímto směrem se chceme vyvíjet i nadále, a proto hledáme ambiciózní, kvalifikované a motivované kolegy. Přidejte se k těm nejlepším!

Co bude vaším úkolem?

  • V rámci své pozice budete řídit pracovní agendu a komunikaci mezi stakeholdery z oblasti byznysu a našimi DevOps týmy v Německu a Indii.
  • Na starosti budete mít identifikaci cílů a požadavků v rámci obchodního prostředí a díky komplexním znalostem procesů se budete podílet na řízení komerčních projektů.
  • Budete jednat s obchodní jednotkou a vyhodnocovat s nimi požadavky, identifikovat příklady z praxe a přetvářet je do návrhu technických řešení.
  • Budete mít možnost postoupit i na pozici product ownera, který celkově odpovídá za tyto IT produkty.
  • Společně s obchodním oddělením budete navrhovat a vyvíjet IT projekty a budete se na nich podílet v rámci celého procesu jejich agilního řízení, aby bylo možné dosáhnout maximální efektivity a splnění jejich požadavků.

Co potřebujete pro to, stát se členem týmu?

  • Několikaleté zkušenosti s obchodními procesy a aplikacemi v případě posilování velkých a komplexních zákaznických projektů v oblasti dopravy nebo podobných odvětvích.
  • Máte zkušenosti se zaváděním obecných IT kontrol za účelem IT zajištění produktů a aplikací. Možnost naučit se nové věci v oblasti návrhu ICFR pro vás nepředstavuje žádnou překážku.
  • Předchozí zkušenosti s SAP PS a znalost SAP BW4HANA a IP a zkušenosti s řízením agilních IT projektů a produktů jsou výhodou.
  • VŠ vzdělání v oboru informatika nebo v oboru podobného zaměření (ale Vaše CV nezamítneme jen protože nemáte titul)
  • Vyhovuje vám práce v mezinárodním prostředí
  • Znalost anglického jazyka, jelikož angličtinu u nás používáme denně

Na co se u nás můžete těšit?
S nástupem k nám, kromě jiného, získáte například:
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 Kč nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii
A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Naleznete zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity

Kde najdete naše kanceláře? V blízkosti metra Stodůlky v Praze.

Chceš se stát součástí týmu Siemens Mobility? Pak neváhej a zašli nám svůj životopis v angličtině!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Středně zkušený profesionál

Typ pozice: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu