Team leader pro týmy PLAT a OMS

Job Description

Siemens Advanta je interní vývojové centrum, které zajišťuje výzkum a vývoj pro koncern Siemens po celém světě. Náš tým Siemens Advanta v České republice tvoří přes 300 vývojářů ve třech lokalitách– v Praze, Brně a Plzni, přičemž stabilně a dlouhodobě rosteme. Zabýváme se primárně vývojem nových a kompletních produktů (vývoj softwaru, hardwaru, mechaniky a testování). Děláme robustní designy a řešení pro průmysl, které mají životnost desítky let a mohou být nasazené i v tak náročných podmínkách jako jsou například vrtné plošiny. Navíc, vyvíjíme kompletní řešení pro oblasti digitalizaci a Internetu věcí (IoT).

OMS+ je podstatou mnoha hardwarových a softwarových řešení vyvinutých společností SIEMENS. Je založena na principu klient/server se silnou vazbou na OOP. Serverová část je dnes integrována ve většině řídících jednotek (PLC), jako například S7-1500, zatímco klientskou část integrujeme do desktopových aplikací. Typickým příkladem desktopvé aplikace je pak TIA Portal, egineering nástroj pro konfiguraci a automatizaci řidících systémů.

PROFINET platform tým je zodpovědný za integraci Siemens PROFINET komunikačního stacku do vlastní platformy s podporou různých operačních systémů jako Windows, Linux a RTOS. Samozřejmostí je také podpora různých hardwarových řešení vyvíjených v rámci Siemens, ale i třetích stran. Jako integrátor PROFINET komponent se často setkáš s integrací nových vlastností, které jsou pravidelně v rámci práce na stacku vyvíjeny.

Náplň práce:

  • technické i liniové vedení a správa integrovaného vývojového týmu (SW / FW), který je zodpovědný za dva produkty - Profinet Platform a OMS+
  • podpora projektů v oblasti plánování, architektury a řešení problémů
  • osobní rozvoj a budování kompetencí v týmu
  • neustálé zlepšování vývojového procesu
  • komunikace se zákazníky a produkt manažery
  • spolupráce s interními a externími vývojovými týmy
  • firemní kultura: být příkladem, dodržování předpisů a férové chování

Požadavky:

  • profesionální zkušenosti s programováním C nebo C ++
  • zkušenost s DevOps
  • základní zkušenosti s programováním pro Windows nebo Linux
  • základní znalost průmyslových komunikačních protokolů výhodou
  • základní znalost vestavěných systémů výhodou
  • vedoucí a organizační schopnosti
  • komunikační a prezentační dovednosti
  • aktivní přístup k definici a realizaci strategie oddělení
  • zkušenosti s vývojovými metodami, např. Agile & Lean, TDD, DevOps, Continuous integration
  • schopnosti projektového řízení
  • znalost anglického jazyka – denní komunikace
  • chuť se vzdělávat a rozvíjet svoje znalosti

Svět se stále mění a my pracujeme na tom, co je dnes klíčem k budoucnosti. Chcete nám s tím pomoct?  Přidejte s k nám!

Rádi Vám poskytneme více informací. Nahrajte svůj životopis na www.siemens.com/careers
u vybrané pozice a my se s Vámi spojíme a probereme detaily.

Organization: Advanta

Company: Siemens, s.r.o.

Experience Level: Experienced Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected