Presales Account Development Lead

Popis pracovní pozice

Siemens Digital Industries Software – Where today meets tomorrow.

Siemens Digital Industries Software je lídrem v inovacích v oblasti automatizace a digitalizace. V úzké spolupráci s partnery a zákazníky se zaměřujeme na digitální transformaci. S naším portfoliem Digital Enterprise podporujeme společnosti bez rozdílu velikosti a poskytujeme ucelenou sadu produktů, řešení a služeb umožňující integraci a digitalizaci celého hodnotového řetězce. Neustále přidáváme inovace do portfolia, abychom integrovali převratné technologie budoucnosti.

Nabízíme roli s odpovědností, nezávislostí a podporujeme kulturu týmové práce s prostorem pro individuální rozvoj.

V této klíčové roli se budete podílet na digitální transformaci strategických zákazníků v automobilovém průmyslu, průmyslovém strojírenství, těžkém strojírenství, elektronice a/nebo zpracovatelském průmyslu. Budete součástí našeho obchodního týmu v České republice (jsme flexibilní ohledně lokality).

Hlavní výzvy

  • Vést strategické zákazníky ohledně digitální transformace jejich obchodního prostředí, rozvíjet vztahy s našimi zákazníky.
  • Vést oborově zaměřené, normativní a hodnotově orientované zakázky prodeje softwaru prostřednictvím obchodních vztahů se zákazníky a potenciálními zákazníky.
  • Budovat status důvěryhodného poradce přes komunikací o obchodních výzvách, průmyslových trendech a obchodních procesech, konkurenčních prostředích a širším hodnotovém řetězci prostřednictvím poskytování myšlenkových prezentací a workshopů.
  • Rozvíjet vztahy se zákazníky prostřednictvím prodeje na dálku a osobních návštěv pro usnadnění budoucího prodeje softwaru. Pracovat na projektech/úkolech širokého a komplexního záběru. Poskytovat poradenství a mentoring ohledně schopností a obchodní hodnoty řešení DISW v rámci ČR.
  • Spolupracovat s týmem Portfolio Development na identifikaci potřeb zákazníků, překážek a aspirací a s technickým týmem PreSales na předvádění kompletních ukázek produktů.
  • Poskytovat mentoring v řešení problémů Account manažerům
  • Spolupracovat se svým vedením a kolegy, rozvíjet a řídit interní iniciativy, které pozitivně ovlivňují další obchodní růst na trhu.

Koho hledáme?

Někoho, kdo rozumí potenciálu využití softwarových řešení na úrovni obchodních operací a kdo dokáže vyjádřit tuto hodnotu v obchodních podmínkách.

  • Zkušenosti v konkrétních průmyslových odvětvích (automobilový průmysl, A&D, strojírenství, elektronika atd.)
  • Ideálně > 5 let v prodeji (client-facing) nebo ve funkci BD v softwarové nebo obchodní poradenské společnosti nebo ve vedoucí manažerské role v průmyslové společnosti
  • Schopnost porozumět a prezentovat hodnotu komplexní digitální transformace v kontextu průmyslového odvětví
  • Zkušenosti s komunikací na úrovni CXO a konkrétně s CTO a COO
  • Znalost podnikových softwarových řešení např. ERP, PLM, MOM atd.
  • Dobrý komunikátor s brilantními prezentačními schopnostmi, plynulá čeština (nebo slovenština) + angličtina
  • Leadership a projektový manažment, schopnost definovat a sledovat strukturované pracovní plány a pracovat ve spolupráci s interními mezinárodními týmy, v konzultativním a direktivním způsobu práce

Práce ve společnosti Siemens Digital Industry Software

Práce ve společnosti Siemens Software znamená flexibilitu – budete muset mít možnost cestovat, když to bude možné (v souvislosti s covidem), abyste mohli potkat naše zákazníky. Nabízíme taky skvělé benefity a odměny, jak byste očekávali od světového lídra v oblasti průmyslového softwaru.

Jsme zaměstnavatelem s rovnými příležitostmi a v naší společnosti si ceníme rozmanitosti. Nediskriminujeme na základě rasy, náboženství, barvy pleti, národnosti, pohlaví, genderového vyjádření, sexuální orientace, věku, rodinného stavu, statusu veterána nebo zdravotního postižení.

#LI-ZM1

#LI-PLM

#DISW

#LI-Hybrid

Organizační jednotka: Digital Industries

Společnost: Siemens Industry Software, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Plný/částečný úvazek: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu