Prodajni strokovnjak portfelja

Job Description

O NAS
Siemens je že več kot 140 let partner slovenskega gospodarstva. Prve oblike sodelovanja, za katere obstajajo dokazi, segajo v leto 1869, ko je ustanovitelj korporacije Siemens Werner von Siemens s takratno Kranjsko industrijsko družbo podpisal sporazum o sodelovanju na področju proizvodnje železa v Zoisovih fužinah na Radovni. Od leta 1992 ima Siemens v Sloveniji regionalno družbo.

Opis delovnega mesta

- poznavanje osnov delovanja in programiranja PLC krmilnikov in SCADA sistemov
- veselje do programiranja in testiranja opreme nadzorno krmilnih sistemov na nivoju priprav demo panelov, demo kovčkov, kompletiranje opreme za izvedbo šolanj
- osnovno poznavanje vsaj kakšnega od komunikacijskih protokolov stavbne in industrijske avtomatizacije kot npr. OPC, Bacnet/IP , Modbus RTU, Modbus/IP, M-bus, KNX, , Bacnet/MSTP, LON, Profibus, Profinet, SNMP,…
- osnovno poznavanje katerega od programskih jezikov kot npr. Java, C++ ali podobno
- osnovno poznavanje delovanja ostalih elementov avtomatizacije v HVAC sistemih
(frekvenčni pretvorniki, senzorji, ventili, pogoni, termostati, merilci porabe energije,…)
- osnovno znanje s področja IT-ja in računalništva
- poznavanje sistemov za spremljanje in optimizacijo porabe energije, energetskih poročil,
»benchmarking-a«, itd.
- želja po izobraževanju, spoznavanju novih tehnologij, trendov digitalizacije in »Cloud« rešitev ter želja po nenehnem izpopolnjevanju in osebnem razvoju
- želja po razširitvi znanja na področje KNX pametnih inštalacij, manj zahtevnih nadzornih sistemov kot npr. WEB zasnovana SCADA, predprogramiranih krmilnikov Synco, programov za parametriranje frekvenčnih pretvornikov, programov za pogone ventilov in žaluzij, ipd.
- obvladovanje angleškega jezika, prednost je tudi obvladovanje srbohrvaščine

Pričakujemo

- izvedba tehnične podpore in sodelovanje s strankami, v glavnem na daljavo, redkeje na terenu oziroma pri samih strankah
- organizacija ali izvedba šolanj za stranke, delno s pomočjo Siemensovih specialistov v tujini, delno v samostojni izvedbi določenih šolanj za stranke
- priprava certifikatov za stranke o uspešno opravljenih šolanjih, anket, evidenc prisotnosti, izpolnjevanje reprezentančnih listov,…
- občasna izdelava demo panelov z novejšo opremo za šolanja, prezentacije in demonstracije na sejmih, konferencah, dogodkih za projektante , ipd.
- redno obveščanje strank o novostih v portfeljih, izboljšavah ali spremembah Siemensovih produktov
- pomoč pri specifikacijah opreme in konfiguracijah rešitev z Desigo BMS (Building Management System) opremo
- občasna priprava specifikacij, kalkulacij in ponudb za stranke
- specifikacija, naročanje in evidentiranje programskih licenc
- dosledno reševanje postopkov reklamacij in testiranje reklamirane opreme
- usklajevanje in sodelovanje znotraj tima s kolegi iz prodaje, skupno oblikovanje prodajnih strategij za sprostitev produktov in rešitev na tržišču
- kontinuirno predstavljanje rešitev in produktov strankam in projektantom
- sodelovanje s komercialo, poizvedovanje o dobavnih rokih opreme, iskanje nadomestnih produktov in posledično obveščanje strank
- redna udeležba na Siemensovih šolanjih, redno izpopolnjevanje doma in v tujini

Če ustrezate vsem pogojem in bi vas tako delo zanimalo, vas vabimo, da se prijavite preko portala z življenjepisom V ANGLEŠKEM JEZIKU.

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens Trgovsko in storitveno podjetje, d.o.o.

Experience Level: Mid-level Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected