Beágyazott szoftver és rendszermérnök

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk ott, ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

A Siemens budapesti kutatás-fejlesztési csapatánál olyan fejlesztő- és tesztberendezések tervezésével foglalkozunk, melyek nélkül elképzelhetetlen a modern elektromos autók hajtásának a megalkotása.

Munkavégzés helye: Budapest, XIV. kerület

Miről szól a pozíció?
Egyedi megoldásainkat a koncepciótól a beüzemelési fázisig mi fejlesztjük a legmodernebb technológiák felhasználásával. Csapatunkba olyan beágyazott szoftver és rendszer mérnök munkatársakat keresünk, akik nem riadnak vissza attól, ha szoftver- és modellfejlesztés közben a hardverhez is hozzá kell nyúlni. Ha pedig a szünetekben szeretsz egy kis 3D nyomtatással foglalkozni, nálunk azt is megteheted.

Milyen feladatok várnak rád?
  • Elektromos autók hajtásához készülő vezérlőegységek HiL rendszerének programozása
  • Modellek fejlesztése a hajtáslánc elemeire
  • A megtervezett rendszerek üzembe helyezése
  • Beágyazott elektronikával ellátott kiegészítő egységek tervezése HiL rendszerekhez
  • Eredmények kommunikálása megrendelőink felé
  • Technikai dokumentáció készítése a termékről
  • Nemzetközi csapatban való részvétel
Mi különböztet meg másoktól?
  • Villamosmérnöki MSc végzettség
  • 3+ év szakmai tapasztalat beágyazott szoftver/rendszer tervezési munkakörben
  • Matlab/Simulink ismerete
  • Mikrokontroller programozási tapasztalat
  • Elektronikai mérőberendezések magabiztos használata
  • Magabiztos angol nyelvtudás
  • Multidiszciplináris gondolkodásmód
Mi jelent még előnyt?
  • Vector eszközök használata CAN és FlexRay kommunikációhoz
  • DSpace termékek ismerete
  • Tapasztalat Aurix mikrokontroller család programozásában
  • Verilog vagy VHDL hardverleíró nyelvek ismerete
  • Analóg és digitális áramkörtervezési tapasztalat
Miért a Siemens?
Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat.
A versenyképes alapbér mellett cafeteria juttatásra, egészségbiztosításra, céges laptopra is számíthatsz. Szakmai tudásodat bővítheted a nagy szakmai tapasztalattal rendelkező kollégák segítségével, belső továbbképzéseken, illetve online képzési felületeinken is. Feladataidat rugalmas beosztásban végezheted, van lehetőség home office-ra.

Organization: Technology

Company: Siemens Zrt.