EHS szakértő

Job Description

EHS szakértő / üzleti területi EHS felelős

EHS Specialist / Business EHS expert

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk, ott, ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

Mindannyian hozzájárulunk kiváló termékeink és kreatív megoldásaink fejlesztéséhez, amelyekre a világnak szüksége van, és amelyeket vevőink is elismernek. Eredményeink és termékeink mindenki javát szolgálják, sokszor láthatatlanul.

Munkavégzés helye: Budapest XIV. kerület

Milyen feladatok várnak rád?

QM EHS Vezető és üzleti terület támogatása EHS-el kapcsolatos ügyekben és EHS szabályozási kötelezettségek teljesítése:

  • A hatályos jogszabályokban meghatározott munka- és tűzvédelmi szaktevékenységek folyamatos ellátása
  • Szakértő tanácsadás a szervezet és a telephely EHS-el kapcsolatos vezetésével kapcsolatban, üzleti területek támogatása
  • EHS célkitűzések/mutatók meghatározása; cselekvési terv elkészítése az üzleti területi vezetővel és a Country EHS Officer-el egyeztetve. EHS célok elérésében és támogatásában való aktív részvétel
  • Munkabalesetek/HS incidensek nyilvántartása, hatósági és biztosítói jelentése, balesetek kivizsgálása, helyesbítő intézkedések nyomon követése vállalati szinten és üzleti területeken; Incident reporting vállalatszintű koordinálása, ellenőrzése, területek támogatása
  • Kockázatértékelések készítése, felülvizsgálata
  • Munka- és tűzvédelmi oktatások szervezése, lebonyolítása vállalati szinten általános, egyes üzleti területen területspecifikus módon,
  • Munkavédelmi üzembehelyezési eljáráson való részvétel, munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálat elvégzése szükség szerint
  • Belső, külső auditokon, hatósági ellenőrzéseken való részvétel
  • Integrált irányítási rendszer támogatása, egy üzleti területen annak fenntartása, QM EHS megbízotti alapfeladatok ellátása, éves vezetőségi felülvizsgálat támogatása
  • Projektek / projektvezetők támogatása EHS szempontból különös tekintettel a munkavédelemre
  • Üzleti terület EHS szállítói minősítések kezelése
  • A cég által előírt szabványoknak és EHS ügyfélkövetelményeknek való megfelelés biztosítása
  • Rendszeres EHS ellenőrzések végrehajtása, intézkedések nyomon követése
  • Belső és külső EHS partnerekkel kapcsolattartás
  • A potenciális veszélyhelyzetek azonosítása és azokra való reakciók tisztázása, az EHS kríziskezelési csapatban való részvétel

Mi különböztet meg másoktól?

  • Munkavédelmi felsőfokú szakképzettség vagy technikusi végzettség, de min. 5 év ipari tapasztalat
  • Munka- és tűzvédelmi területen szerzett gyakorlati ismeret (minimum 5 év)
  • Erős kommunikációs képesség írásban és szóban angolul (német előny, de nem követelmény)
  • Villamos/gépész szakterületi végzettség előny
  • Elektronikai / gépipari tapasztalat előny
  • Tűzvédelmi középfokú szakképzettség megléte előny
  • Belső auditori végzettség (ISO 9001/ISO 14001/ISO 45001) előny
  • QM alapismeret előny

Miért a Siemens?

Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat.

A versenyképes alapbér mellett céges laptopra és mobiltelefonra is számíthatsz. Szakmai tudásodat bővítheted továbbképzéseken, illetve online képzési felületeinken is. Feladataidat rugalmas beosztásban végezheted, van lehetőség home office-ra.

Organization: Country Functions & Departments

Company: Siemens Zrt.