Back-End Java Developer

Popis pracovní pozice

Vítej v Train IT!

Cestoval jsi někdy vysokorychlostním vlakem jako je německý ICE nebo RailJet Českých Drah, či pražským metrem a zamyslel ses někdy nad tím, jak je možné, že místy tvůj mobilní telefon internetové připojení má a místy nikoliv? Nebo jakým způsobem obrazovky ve vlacích zobrazují příští zastávky? Moderní vlaky jsou prošpikované informačními technologiemi – sítě založené na IP, moderních protokolech jako je video streaming, hlasových aplikacích a mnohém dalším. Tento software je vytvořen pomocí moderních inženýrských nástrojů, orientovaný na objekt a běžící na Linux open-source softwarovém balíčku.

Jsme Siemens Mobility Train IT tým a vyvíjíme novou IT platformu pro moderní vlaky. Přidej se k nám a podílej se na vytváření vlaků zítřka!

Co tě čeká?

Budeš součástí evropského SW Engineering týmu, který vyvíjí další generaci Java aplikací pro vlaky jako jsou informační systém pro cestující, determinování počtu cestujících, CCTV a dalších nových technologií, které budou nasazeny do Siemens vlaků celosvětově. Tvůj software bude splňovat vysoké nároky na robustnost, chybovost i udržitelnost.

Budeš členem decentralizovaného, mezinárodního vývojářského týmu.

Čeká tě design softwarových modulů, psaní čistého produktového kódu na bázi testování, vývoj automatizovaných integračních testů, a on-site podpora uvádění vlaků do provozu (služební cesty 5 %)

Co bys měl mít

  • 3 a více let zkušeností s Java vývojářstvím (Java 6+)
  • Min. 1 rok zkušenost s JavaScript a HTML
  • Znalost Linux, čistého a přehledného kódování, a standardní IP komunikace
  • Rámcovou znalost následujícího: Jira, Jenkins, Git nebo Subversion, včetně branching modelů
  • Min. 1 rok zkušenost se Scrum/Kanban a CI/CD, TDD nebo XP
  • Plynulá znalost angličtiny

Čím se můžeš odlišovat od dalších kandidátů?

  • Znalost Java component frameworks, konkrétně OSGi
  • Zkušenosti s C++, C#, C, SonarQube, a Gradle
  • Zkušenost s prací ve vlakovém průmyslu
  • Znalost německého jazyka nebo jiných cizích jazyků

Co ti nabízíme

  • Práci s důrazem na kvalitu a spolehlivost
  • Stabilní zázemí společnosti Siemens Mobility
  • Až 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, příjemné pracovní prostředí, home office, školku pro děti, zkrátka vše pro lepší skloubení odpočinku a pracovního života tzv. work-life balance.
  • Individuální budget na benefity, který můžeš proměnit v kombinaci až 8 dní volna navíc, kreditů do naší kafetérie nebo příspěvku na penzijní/životní pojištění.
  • Nástupní bonus 50 000 CZK
  • Elektronické stravenky
  • Multisport karta
  • Moderní pracovní prostředí v Praze s dostupností MHD – kanceláře se nacházejí v blízkosti zastávky Stodůlky (metro B).

Chceš se stát součástí Siemens Mobility? Pošli nám svůj životopis v angličtině!

Organizační jednotka: Siemens Mobility

Společnost: Siemens Mobility, s.r.o.

Úroveň zkušeností: Zkušený profesionál

Plný/částečný úvazek: Na plný úvazek

Nemůžete najít to, co hledáte?

Zůstaňte v kontaktu