Starszy Specjalista / Specjalistka ds. Sprzedaży - Efektywność Energetyczna i Dekarbonizacja f/m/d

Siemens Smart Infrastructure (SI) łączy systemy energetyczne, budynki oraz zakłady przemysłowe, czyniąc je inteligentniejszymi i bardziej energooszczędnymi. Pomagamy naszym Klientom prosperować, społecznościom rozwijać się oraz wspieramy zrównoważony rozwój, aby chronić naszą planetę również dla przyszłych pokoleń.

W ramach działalności działu Energy & Performance Services (EPS) czyli działu Efektywności Energetycznej koncentrujemy się na pomaganiu Klientom w zmniejszeniu zużycia energii, zmniejszeniu śladu węglowego i kosztów operacyjnych ich działalności, aby mogli być bardziej konkurencyjni na rynku. Opracowujemy i realizujemy „pod klucz” projekty obejmujące różne technologie, w tym modernizacje instalacji HVAC, modernizację infrastruktury okołoprodukcyjnej, wytwarzanie energii, magazynowanie energii, mikrosieci. Ponadto świadczymy również na rynku usługi cyfrowe, aby pomóc Klientom w ich drodze do neutralności klimatycznej, efektywnym monitorowaniu i zarządzaniu energią, operacjami i czynnościami konserwacyjnymi.

Poszukujemy doświadczonego i zmotywowanego Starszego Specjalisty / Specjalistki ds. Sprzedaży  f/m/d, aby dołączył do segmentu biznesowego Energy & Performance Services.

Jaki będzie Twój zakres obowiązków?
  • Zarządzanie tworzeniem i rozwojem solidnego lejka sprzedaży projektów dla Klientów na wybranych rynkach branżowych, z sektora przemysłowego i komercyjnego
  • Rozwój biznesu u nowych Klientów oraz zamykanie transakcji sprzedażowych
  • Zarządzanie procesem sprzedaży wraz zapewnieniem odpowiedniej oceny potencjalnych projektów przed zaangażowaniem zasobów działu EPS
  • Zrozumienie szeroko zakrojonych wyzwań, przed którymi stoją Klienci z sektora przemysłowego i komercyjnego, aby skutecznie pomóc Klientom w ich rozwiązaniu , poprzez rozwijanie kompleksowych strategii, wzajemnie korzystnych partnerstw
  • Zrozumienie i umiejętność wytłumaczenia korelacji między czynnikami rynkowymi, celami biznesowymi i kwestiami operacyjnymi w odniesieniu do proponowanej wartości dla Klienta.
  • Zapewnienie skoordynowanej współpracy między zespołem Sprzedaży EPS a Operacjami EPS, a także innymi działami firmy Siemens.
  • Wsparcie szefa EPS w wyznaczaniu strategicznego kierunku działania zespołu sprzedaży EPS, w oparciu o lokalne warunki rynkowe, inicjatywy firmy, konkurencję i lokalne relacje firmy Siemens.
  • Prowadzenie własnych działań networkingowych, marketingowych, spotkań z Klientami, opracowywanie ofert i i prezentacji dla Klientów.
  • Przygotowywanie raportów związanych ze sprzedażą i przychodami za pośrednictwem CRM w celu prognozowania i planowania

Jakie umiejętności musisz posiadać, żeby tworzyć z nami przyszłość?
  • Wykształcenie wyższe, najlepiej techniczne,
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie w sprzedaży rozwiązań/projektów biznesowych – wymóg konieczny
  • Doświadczenie w sprzedaży konsultacyjnej/projektowej, najlepiej w branży technicznej
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Rozumienie pojęć technicznych i finansowych
  • Umiejętność współpracy w złożonym środowisku z wielofunkcyjnymi zespołami
  • Doświadczenie we współpracy z Klientami, prowadzeniu prezentacji, rozmów biznesowych i negocjacji na różnym szczeblu
  • Udokumentowane osiągnięcia sprzedażowe i/lub sukcesy biznesowe
  • Silna orientacja biznesowa, koncentracja na potrzebach Klienta i umiejętność podejmowania decyzji
  • Skrupulatność, umiejętność organizacji własnej pracy i ustalania priorytetów

  • Stanowisko o dużej samodzielności działania u lidera rynku
  • Możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach sprzedażowych lokalnych i międzynarodowych, które tworzą prawdziwą wartość dla Klientów w obszarze zrównoważonych rozwiązań energetycznych
  • Profesjonalne podejście dostosowane do potrzeb i celów zawodowych
  • Niezbędne narzędzia pracy (w tym samochód służbowy)
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Motywacyjny system wynagradzania i atrakcyjny pakiet benefitów (m.in: system kafeteryjny - karta Multisport, bilety do kina/teatru/koncerty, zakupy; prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dodatkowe płatne dni wolne, karta lunchowa, karta kredytowa, dofinansowanie urlopu wypoczynkowego, vouchery na Święta Bożego Narodzenia)

Siemens jest Pracodawcą Równych Szans

Gdybyśmy wszyscy myśleli w ten sam sposób, nigdy nie stworzylibyśmy nic nowego. Wiemy, że tworząc zróżnicowane środowisko pracy, mamy realny wpływ na sukces naszej firmy, dlatego zachęcamy do aplikowania Kandydatów z różnych środowisk (o różnych doświadczeniach i podejściach). Tworząc przyjazne i otwarte środowisko pracy, dbamy by na każdym etapie naszych działań wspierać kulturę różnorodności. Zapewniamy, że wszyscy aplikujący Kandydaci będą oceniani pod kątem ich kompetencji, bez względu na ich płeć, wiek, status społeczny, niepełnosprawność, orientację seksualną, wyznanie przekonania polityczne, kolor skóry czy pochodzenie.

Osoby zainteresowane prosimy o założenie aplikacji przez "Aplikuj teraz".

Organization: Smart Infrastructure

Company: Siemens Sp. z o.o.

Experience Level: Experienced Professional

Full / Part time: Full-time