Specjalista / Specjalistka ds. kontroli i analizy danych (f/m/d)

Siemens Finance umożliwia przedsiębiorstwom rozwój przez finansowanie dostępu do najnowocześniejszej technologii, także Siemensa. Od ponad 20 lat specjalizujemy się w finansowaniu maszyn i urządzeń, a w czasach Industry 4.0 ułatwiamy firmom korzystanie z rozwiązań takich jak digitalizacja, kobotyzcja, automatyzacja.

Obecnie poszukujemy osób zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku Specjalista / Specjalistka ds. kontroli i analizy danych (f/m/d). Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za tworzenie raportów dla organizacji oraz za zarządzanie portfelem kredytowym.

Jakie będą Twoje zadania?
  • Przygotowywanie raportów na potrzeby działów operacyjnych oraz zarządu
  • Udział w zarządzaniu portfelem kredytowym i zabezpieczaniem ryzyk z tym związanych
  • Przygotowywanie kalkulacji i analiz na potrzeby wewnętrzne spółki
  • Planowanie, monitorowanie i realizacja źródeł finansowania przedsiębiorstwa
  • Tworzenie, optymalizacja narzędzi oraz procesów raportowania
  • Wsparcie analityczne dla działów operacyjnych
  • Uczestnictwo w procesach zamknięcia miesiąca i budżetowania

Jakich umiejętności potrzebujesz, aby tworzyć z nami przyszłość?
  • Wykształcenie wyższe, preferowane finansowe lub nauki ścisłe (w tym: matematyka, statystyka, ekonometria, Big Data)
  • Minimum 2 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z raportowaniem, analizą danych lub budżetowaniem
  • Zaawansowana znajomość Excel’a
  • Znajomość SQL’a w zakresie tworzenia zapytań/kwerend
  • Znajomość zagadnień finansowo-księgowych
  • Bardzo dobra znajomość angielskiego
  • Biegła znajomość języka polskiego
  • Zdolności analityczne, zdolność logicznego myślenia i umiejętność pracy z dużą liczbą danych
  • Samodzielność, dokładność i terminowość w wykonywanej pracy
Dodatkowe atuty:
    • Doświadczenie w branży finansowej (bank, leasing, pożyczki)
    • Znajomość narzędzi do wizualizacji danych i tworzenia Dashboard’ów (Tableau)
    • Doświadczenie w optymalizacji procesów (UiPath, Knime)

Co mamy Ci do zaoferowania:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Pracę w modelu hybrydowym
  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę firmie oferującej nowoczesne rozwiązania finansowe na styku z innowacyjną technologią
  • Atrakcyjny system benefitów (w tym: prywatna opieka zdrowotna, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne)
  • Możliwość rozwoju, nauki oraz zdobywania doświadczenia

Siemens jest Pracodawcą Równych Szans

Gdybyśmy wszyscy myśleli w ten sam sposób, nigdy nie stworzylibyśmy nic nowego. Wiemy, że tworząc zróżnicowane środowisko pracy, mamy realny wpływ na sukces naszej firmy, dlatego zachęcamy do aplikowania Kandydatów z różnych środowisk (o różnych doświadczeniach i podejściach). Tworząc przyjazne i otwarte środowisko pracy, dbamy by na każdym etapie naszych działań wspierać kulturę różnorodności. Wszyscy aplikujący Kandydaci będą oceniani pod kątem ich kompetencji, wiedzy i umiejętności.

Czekamy na Twoją aplikację!

#LI-Hybrid

Organization: Siemens Financial Services

Company: Siemens Finance Sp. z o.o.

Experience Level: Mid-level Professional

Full / Part time: Full-time